додому Бердичів 24 червня в історії міста Бердичів

24 червня в історії міста Бердичів

85
0

2009 р. — об 11 годині на території Центральної міської лікарні священиками Свято-Миколаївського собору УПЦ МП встановлено поклінний Хрест та освячено місце будівництва майбутнього храму ікони Пресвятої Богородиці “Цілителька”. На цій події були присутні перші керівники міста, міської лікарні, прихожани православного приходу, хворі, що лікуються, та численні працівники лікарні.

2009 р. — на позачерговому пленарному засідання міської ради прийнято рішення про реорганізацію міських дитячих позашкільних закладів – Будинку дитячої та юнацької творчості ім. О. Разумкова, Центру науково-технічної творчості та Екологічного центру. Відтепер вони об’єднані в один заклад – Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова із центральним приміщенням на вулиці Свердлова, 21 (нині вулиця Вінницька).

2002 р. — природа знову нагадала про свою могутність: цього дня над Бердичевом та районом пронісся буревій, який завдав значної шкоди. З-за обривів ліній електропередач та ліній телефонного зв’язку в першу добу після стихії зупинилося 19 сільських АТС, 5 радіотрансляційних вузлів, залишились без зв’язку 17 населених пунктів району. У будинках, що розташовані в мікрорайоні м’ясокомбінату, пошкодило покрівлі та побило віконне скло. На вулиці Леніна біля центрального ринку ливнева каналізація не справилась з потоком води і велика водойма, що утворилася, паралізувала тут дорожній рух на тривалий час.

2001 р. — з 23 по 27 червня 2001 року в Україні з Апостольським візитом перебував Святіший Отець Йоан Павло ІІ. У Києві на стадіоні “Чайка” Папа взяв участь у латинській та візантійській Службах Божих, на першу з яких прибуло понад 150 тисяч католиків з України, Росії, Білорусі і вірні Православної Церкви Київського Патріархату. З Бердичева у Київ на месу прибула численна делегація священиків та віруючих, які привезли з собою ікону Матері Божої Бердичівської. Під час святої меси на чолі зі Святішим Отцем ікона Матері Божої Бердичівської була розміщена у центральній частині вівтаря, над кріслом Йоана Павла ІІ.

1992 р. — цього дня, після довготривалої перерви, в костьолі Святої Варвари була відправлена перша Служба Божа. Хоча юридично римо-католицька громада міста стала власником костьолу ще на початку січня 1990 року (у відповідності до рішення виконкому Бердичівської міської Ради народних депутатів “Про передачу у власність Бердичівської громади Римо-католицької церкви приміщення колишнього костьолу святої Варвари” від 11.01.1990 р.), римо-католики не входили у приміщення, доки її займала міська дитячо-юнацька спортивна школа (для останньої мали збудувати окремий фізкультурно-оздоровчий комплекс). Спортивна школа остаточно залишила приміщення костьолу наприкінці травня місяця 1992 року. Парафіяни отримали будівлю у значно зміненому від первісного стану вигляді: за роки перебування тут спортивної школи було замуровано головний вхід, знищено орган, хори, вівтар та окремі архітектурні прикраси. У вівтарі зроблені вхідні двері, побудовано залізобетонне перекриття центрального нефу костьолу на два поверхи – для атлетичного і гімнастичного залів, розібрано дзвіницю та сигнатуру над храмом.

1977 р. — цього дня відбулась перша сесія Бердичівської міської Ради депутатів трудящих, вибори до якої пройшли 19 червня 1977 року. На сесії головою виконкому міської Ради одноголосно обрано Антоніну Василівну Міщенко, яка вже працювала на цій виборній посаді з червня 1971 року.

1945 р. — у Москві на Червоній Площі пройшов парад Перемоги, під час якого штандарти переможеної Німеччини впали до підніжжя Мавзолею В.І. Леніна. Учасниками цього параду були і бердичівляни Володимир Семенович Лазарєв, Микола Петрович Бульба та Анатолій Трохимович Оберемський, які згодом стали працівниками машинобудівного заводу “Прогрес”, а також Віктор Іванович Томашевський (1923-1999), який по війні тривалий час очолював Бердичівське автотранспортне підприємство №2194, був обраний першим головою міської організації ветеранів, Почесний громадянин міста Бердичева (1993).

1941 р. — у приміщенні машинобудівного технікуму, що займав двоповерхову будівлю по вулиці Леніна, цього дня розгорнуто військовий шпиталь. В госпіталі проводять лікування поранених червоноармійців, які надходять з фронту. Сам навчальний заклад переїхав в приміщення клубу шкірзаводу ім. Ілліча. Цього ж дня раптово, через два дні після початку Великої Вітчизняної війни, на село Радянське, поряд з яким розташований військовий аеродром, налетіли німецькі літаки і почали його бомбити. Загалом, під час цього нападу загинуло 4 чоловіки, троє отримало поранення. Це був перший напад німецько-фашистських військ на Бердичівщину.

За матеріалами