додому Бердичів 24 серпня в історії міста Бердичева

24 серпня в історії міста Бердичева

94
0

2008 р. — в рамках проведення Дня міста, який співпав з Днем Незалежності України, у Бердичеві відкрито реконструйовану загальноосвітню школу №6 по вулиці Житомирській, амбулаторію сімейної медицини на вулиці Богунській, 22, та новий автобусний маршрут №14, початок якого знаходиться на вулиці КІМа.

2002 р. — у Бердичеві помер Петро Павлович Кучук (1929-2002) – художник, художник-оформлювач, який народився в селі Студениця нині Коростишівського району Житомирської області в багатодітній селянсько-хліборобській родині. З 1959 року Петро Кучук проживав у Бердичеві, працював художником, художником-оформлювачем на ряді підприємств міста. З кінця 1960-х років, накопичивши творчий досвід і маючи в активі десятки мистецьких полотен, Петро Павлович бере активну участь у міських, обласних та республіканських виставках. Загалом Петром Павловичем за життя написано понад 70 творів різних жанрів. Значна колекція картин художника нині зберігається у фондах Музею історії міста Бердичева, в родинній колекції. Похований Петро Кучук на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова у секторі почесних поховань.

2001 р. — під час відзначення ювілею нашої держави – Дня Незалежності України – колектив міського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №4 нагороджено почесною відзнакою – пам’ятною медаллю “10 років незалежності України”. На лицьовій стороні медалі розміщено Малий Державний Герб України. Загалом по всій Україні цією пам’ятною медаллю було нагороджено всього 10000 організацій, установ та окремих громадян.

1992 р. — в Бердичеві вперше відзначили День Незалежності України. З цієї нагоди міська влада організувала свято під назвою “Цвіти і квітни, рідна Україно!”. У програмі свята, яке провели в міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка, були виставки-продажі товарів, виступи самодіяльних та професійних колективів художньої самодіяльності, різноманітні конкурси. Урочистий мітинг відбувся о 18 годині біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Завершилось свято молодіжною дискотекою та святковим салютом. В Бердичівському районі свято відзначили напередодні, 23 серпня, на стадіоні села Скраглівка, де для присутніх організували розважальну програму та святковий ярмарок.

1921 р. — однією з форм боротьби московських окупантів проти патріотів України були переслідування з застосуванням кавалерії і тачанок та навіть відкриті бої. Так, цього дня загін шостого району міліції Бердичівського повіту зав’язали бій і були знищені помічник начальника районної міліції Іван Васильович Дзюба, старший міліціонер Борис Кудров, молодші міліціонери Г.М. Скорняков, І.І. Шило та Василь Петрович Юденко.

http://my.berdychiv.in.ua/