додому Бердичів 24 липня в історії міста Бердичева

24 липня в історії міста Бердичева

56
0

1862 – Генерал Ордену кармелітів видав у Римі наказ про передачу бердичівського кармелітанського монастиря під адміністративну владу Луцько-Житомирського єпископа Каспера Боровського.

Єпископ Каспер Боровський мав добрі відносини з російською владою. Мав навіть у них довіру, доводом чого було ряд відзначень і факт, що на з’їзд єпископів у Римі 1862 року з нагоди канонізації японських мучеників лише йому дозволили виїхати з терену царської Росії.

Ці відносини, однак, не врятували його від гострих конфліктів із російською владою в період спроби русифікації католицьких богослужінь: єпископ Каспер Боровський енергійно протистояв спробам впровадження російської мови до богослужінь, не прийняв “требників” російською мовою.

У зв’язку з тим, що не піддався вмовлянням і погрозам, у 1869 був вивезений до міста Перм на Уралі. Його звільнили з заслання лише через тринадцять років – у 1882, але без можливості повернутись до своєї дієцезії.

1941 – У Бердичеві від залізничної станції в напрямку до Козятина відійшов перший потяг по відновленій залізниці.

Відступаючі радянські війська, виконуючи відповідний наказ, знищували обладнання на підприємствах, будівлі установ, інженерну інфраструктуру, щоб вона не залишалась ворогу. 7 липня, напередодні окупації, ними було пошкоджено залізничні колії, семафори, також підірвано 10 вагонів з боєприпасами, які залишились на станції. Вже після окупації Бердичева німецька влада оголосила про прийом на роботу колишніх залізничників, які 19 липня приступили до відновлювальних робіт.

Після відновлення колії в Бердичеві частину спеціалістів відрядили до Козятина, де вони працювали на відбудові цього важливого транспортного вузла.

1969 – У Бердичеві відкрився триповерховий універмаг “Ювілейний”, що розмістився на місці колишнього скверу по вулиці Карла Лібкнехта (навпроти Свято-Миколаївської церкви).

У новому універсальному магазині, збудованому за київським проектом, організовано 29 відділів, у яких можна придбати майже все – від ґудзика до святкового костюму. Всього в новому універмазі працює біля 200 чоловік обслуговуючого персоналу.

Свою назву – “Ювілейний” – універмаг отримав у відповідності до рішення союзного уряду про будівництво ювілейних універмагів у містах країни з нагоди 50-річчя утворення Радянського Союзу.

Джерело: http://berdychiv.in.ua/