додому Бердичів 24 березня в історії міста Бердичів

24 березня в історії міста Бердичів

97
0

2010 р. — в Бердичеві вийшов перший номер нового інформаційно-рекламного тижневика “Бердичівська панорама”. Головний редактор тижневика – Олександр Бабський, тираж першого номера становив 13400 екземплярів (згодом зменшився до 5 тисяч). На своїх сторінках тижневик окрім міських новим розміщує багато корисної та розважальної інформації: рекламу, оголошення, статті, гороскоп, прогноз погоди, ТВ програму на 18 каналів з анонсами, кросворд, анекдоти, що дозволяє зацікавити практично всі верстви населення нашого міста. Тижневик припинив своє існування у жовтні 2012 року, всього за роки існування “Бердичівської панорами” вийшло 150 номерів.
2006 р. — виконком Бердичівської міської ради приймає рішенням №180, яким міському Палацу культури присвоєно ім’я Олексія Андрійовича Шабельника (1926-2008) – колишнього директора машинобудівного заводу “Прогрес”, Почесного громадянина міста Бердичева. Саме Олексій Шабельник у 1977 році заклав перший камінь у будівництво цього палацу – на той час Будинку культури і техніки машинобудівного заводу “Прогрес”, будівництво якого завершили у 1986 році та згодом передали у комунальну власність.
2002 р. — на Жовтневій площі Бердичева (нині площа Центральна) навпроти будинку міського виконавчого комітету творчо-мистецький центр “Україна” провів свято дитинства, молоді, преси та музики. Під час цього свята пройшли відбірні конкурси красунь на фестивалі “Таврійські ігри – 2002” та “Королева Житомирщини”. Наприкінці свята перед бердичівлянами виступила популярна російська співачка Тетяна Буланова.
2000 р. — у Бердичеві відкрито черговий храм Господній Української православної церкви Київського Патріархату – цього дня в одному з приміщень багатоквартирного житлового будинку по провулку Котляревського, 12 (поруч зі школою №17) розпочала свою діяльність церква святої ікони Матері Божої Бердичівської. Під час першого Богослужіння, яке очолив єпископ Житомирський і Овруцький Преосвященнійший Ізяслав, відбулося освячення храму та відслужена Божественна Літургія. Співслужили владиці декан Бердичівського округу ієрей Юрій Іванчик, настоятель щойно відкритого храму ієрей Микола Семенюк та ієрей Віктор Софілканич.
1919 р. — 1-й і 3-й полки Січових стрільців за підтримки січовострілецького кінного дивізіону та артилерії Січових стрільців атакували Бердичів, яким володіють більшовицькі війська. О 10 годині січовики зайшли в село Велику П’ятигірку і проводять наступ на Бердичів. Але більшовики, засівши на Лисій горі відбили їх першу атаку. Лише після застосування артилерії січові стрільці змогли оволодіти Лисою горою. Проте на залізничній станції в цей час висадився Таращанський полк і січовики змушені були відступити через Жидівці (сучасне село Радянське) на Озадівку. Одночасно із 1-м полком, який вів бої за Лису гору, 3-й полк вів тяжкі бої під Радзивилівкою (тепер Підгороднє), згодом у передмісті Бердичева, але зазнає поразки і відступає на село Голодьки (тепер Мирославка).

http://my.berdychiv.in.ua/