додому Бердичів 24 березня в історії міста Бердичева

24 березня в історії міста Бердичева

115
0

1919 – 1-й і 3-й полки Січових стрільців за підтримки січовострілецького кінного дивізіону та артилерії Січових стрільців атакували Бердичів, який пере д тим окупували московські війська.

О 10 годині січовики зайшли у село Велику П’ятигірку і проводили наступ на Бердичів. Але більшовики, засівши на Лисій горі відбили їх першу атаку. Лише після застосування артилерії січові стрільці змогли оволодіти Лисою горою. Проте на залізничній станції у цей час висадився Таращанський полк і січовики змушені були відступити через Жидівці (сучасне село Романівка) на Озадівку. Одночасно із 1-м полком, який вів бої за Лису гору, 3-й полк вів тяжкі бої під Радзивилівкою (нині Підгороднє), згодом у передмісті Бердичева, але зазнав поразки і відступив на село Голодьки (нині Мирославка).

2000 – У Бердичеві відкрито черговий храм Господній Української православної церкви Київського Патріархату – цього дня в одному з приміщень багатоквартирного житлового будинку по провулку Котляревського, 12 (поруч зі школою №17) розпочала свою діяльність церква святої ікони Матері Божої Бердичівської.

Під час першого Богослужіння, яке очолив єпископ Житомирський і Овруцький Преосвященнійший Ізяслав, відбулося освячення храму та відслужена Божественна Літургія. Співслужили владиці декан Бердичівського округу ієрей Юрій Іванчик, настоятель щойно відкритого храму ієрей Микола Семенюк та ієрей Віктор Софілканич.

2002 – На Жовтневій площі Бердичева (нині площа Центральна) навпроти будинку міського виконавчого комітету творчо-мистецький центр “Україна” провів свято дитинства, молоді, преси та музики.

Під час цього свята відбулись відбірні конкурси красунь на фестивалі “Таврійські ігри-2002” та “Королева Житомирщини”.

2006 – Виконком Бердичівської міської ради прийняв рішенням №180, яким міському Палацу культури присвоєно ім’я Олексія Андрійовича Шабельника (1926-2008) – колишнього директора машинобудівного заводу “Прогрес”, Почесного громадянина міста Бердичева.

Саме Олексій Шабельник у 1977 році заклав перший камінь у будівництво цього палацу – на той час Будинку культури і техніки машинобудівного заводу “Прогрес”, будівництво якого завершили у 1986 році та згодом передали у комунальну власність.

2010 – У Бердичеві вийшов перший номер нового інформаційно-рекламного тижневика “Бердичівська панорама”. Головний редактор тижневика – Олександр Бабський, тираж першого номера становив 13400 екземплярів (згодом зменшився до 5 тисяч).

На своїх сторінках тижневик окрім міських новин розміщував багато корисної та розважальної інформації: рекламу, оголошення, статті, гороскоп, прогноз погоди, ТВ програму на 18 каналів із анонсами, кросворд, анекдоти, що дозволяло зацікавити практично всі верстви населення нашого міста.

Тижневик припинив своє існування у жовтні 2012 року, всього за роки існування “Бердичівської панорами” вийшло 150 номерів.

berdychiv.in.ua