додому Бердичів 23 листопада в історії міста Бердичева

23 листопада в історії міста Бердичева

52
0

2013 р. — 23 та 24 листопада в Бердичеві пройшов Всеукраїнський турнір з настільного тенісу серед ветеранів пам’яті майстра спорту Віктора Брояківського. Для участі у турнірі до міста прибули 122 тенісисти з Києва, Одеси, Луганська, Львова, Донецька та інших міст України.

1977 р. — хоровій капелі, що діє при районному Будинку культури, присвоєно звання “Самодіяльна народна хорова капела” та вручено Велику Золоту медаль.

1737 р. — комірник граничний брацлавський, генеральний комісар (управитель) Бердичівської волості Казімеж Хоєцький цього дня стратив у Бердичеві гайдамаків – учасників Народного повстання 1734-1738 рр., що охопило Правобережну Україну. Бердичівщина у цей час входить до складу Київського воєводства Речі Посполитої.

http://my.berdychiv.in.ua/

2015 р. – У Бердичеві знесли пам’ятник Котовському у річницю вшанування героїв Базару – бійців армії УНР, що загинули в другому зимовому поході під проводом Юрка Тютюнника. Каральною операцією по розгрому українських сил тоді керував Григорій Котовський, який особисто проводив допити та катування полонених українських воїнів.
Тож, фактично, через півстоліття (саме стільки простояв пам’ятник кату українців) історичну справедливість у місті було відновлено. Ініціатором проекту рішення виступив депутат-свободівець Олексій Побережний.