додому Бердичів 23 вересня в історії міста Бердичів

23 вересня в історії міста Бердичів

66
0

1993 р. — бердичівська меблева фабрика, яка до цього була державним підприємством, змінила форму власності та була реорганізована в закрите акціонерне товариство “Бердичівмеблі”. На цей час бердичівські меблевики освоїли виробництво комплектів меблів для передпокою та офісних, згодом було освоєно серійне виготовлення набору високохудожніх меблів для спальні “Олена”, куточків м’яких меблів для кухні та для відпочинку. На виставці “Меблі-93” у Києві бердичівський набір спальні “Клавдія” був визнаний кращим.

1944 р. — Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 вересня 1944 року за вміле управління 44-ю гвардійською танковою бригадою та особистий героїзм, проявлений в боях по знищенню бродського угрупування противника в ході Львівсько-Сандомирської операції військ 1-го Українського фронту, гвардії полковнику Гусаковському Йосипу Іраклійовичу присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка”. Йосип Гусаковський у січні 1944 року приймав участь у звільненні міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників, йому у 1984 році постановою бюро міськкому Компартії України і виконкому міської Ради міста Бердичева було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

1917 р. — в Бердичеві відбулася конференція військових організацій більшовиків і меншовиків-інтернаціоналістів Південно-Західного фронту. В конференції прийняли участь 110 делегатів, які представляли 7 тисяч виборців.
1897 р. — бердичівська міська дума прийняла постанову, згідно якої до будинків, що розташовані на перехресті міських вулиць, необхідно прибити дощечки з їх номерами. Цікаво, що до цього суцільної нумерації будинків, яка відома нам нині, не існувало. І для вказання точної адреси (адресат для кореспонденції) зазвичай використовували прізвище власника будинку. Наприклад, будинок Зака, будинок Альперіна і т.д.

1866 р. — згідно розпорядження київського генерал-губернатора у Бердичеві закрито монастир ордена Босих Кармелітів. Цим розпорядженням було конфісковано будівлі монастиря для потреб державних установ (поліції, пожежної дружини, військових установ), а частину будівель передано місцевим купцям (переважно євреям) під склади для товарів. Конфіскували також і землі, промислові підприємства та інше майно, що раніш належало кармелітам

http://berdychiv.in.ua/