додому Бердичів 22 червня в історії міста Бердичів

22 червня в історії міста Бердичів

60
0

1981 р. — з нагоди 100-річчя з дня народження полководця громадянської війни Григорія Івановича Котовського у Бердичеві відбулось свято вулиці імені Григорія Котовського. Ветерани громадянської та Великої Вітчизняної війн, ветерани дивізії Котовського, учні міських шкіл, жителі Бердичева урочистим маршем пройшли від приміщення середньої школи №4 по вулиці Свердлова до пам’ятника Григорію Котовському, який розташований на Червоній горі. Тут, біля пам’ятника, відбувся велелюдний мітинг, на якому виступили партійне та господарське керівництво міста, гості свята.

1929 р. — Бердичівська механічна школа цього дня була реорганізована у Бердичівський технікум хімічного машинобудування. За відгуками підприємств, на яких працювали випускники технікуму, рівень їх підготовки відповідав тому спеціальному замовленню, якого вимагає виробництво від молодого спеціаліста.

1929 р. — у селі Мала Клітенка Козятинського району Вінницької області у багатодітній родині народилася Горбаченко Людмила Іллівна (Ільківна) (1929-2007). Людмила Горбаченко з 1947 року працює електрозварювальником у котельно-зварювальному цеху машинобудівного заводу “Прогрес”, тут досягає значних успіхів у праці. Вона тричі обирається депутатом Бердичівської міської Ради, також тричі стає депутатом найвищого виборчого органу Радянського Союзу – Верховної Ради. Людмила Іллівна активно працює у своєму виборчому окрузі, приймає участь у вирішенні нагальних питань розвитку міста, області, держави. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева виконавчий комітет Бердичівської міської ради рішенням №479 від 18.08.2005 р. присвоїв Горбаченко Людмилі Ільківні звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Померла Людмила Горбаченко у Бердичеві 30 жовтня 2007 року. Похована на міському кладовищі у секторі почесних поховань.