додому Бердичів 22 червня в історії міста Бердичева

22 червня в історії міста Бердичева

89
0

1929 – Бердичівська механічна школа цього дня була реорганізована у Бердичівський технікум хімічного машинобудування. За відгуками підприємств, на яких працювали випускники технікуму, рівень їх підготовки відповідав тому спеціальному замовленню, якого вимагає виробництво від молодого спеціаліста.

1941 – О 4 годині ранку збройні сили гітлерівської Німеччини здійснили вторгнення  на Радянський Союз. Розпочався збройний конфлікт між Німеччиною та СРСР, що тривав від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Східноєвропейський театр воєнних дій Другої світової війни називають Східний фронт.

В Бердичеві розпочалась примусова мобілізація. Радянську владу мало хто хотів захищати навіть попри потужну пропаганду (кінофільми, газетні публікації, розповіді про бойові дії з білофінами та японськими мілітаристами). Так, до бердичівського райвійськкомату 22 та 23 червня надійшло лише 132 заяви від добровольців, з них 78 заяв – від жінок.

1981 – Червоні окупанти Бердичева гучно відзначили 100-річчя з дня народження Котовського. На захід традиційно зігнали школярів та робітників підприємств.