додому Бердичів 22 травня в історії міста Бердичева

22 травня в історії міста Бердичева

83
0

1663 – Король Речі Посполитої, великий князь Литовський і Опольський Ян Казимир Ваза (1609-1672) надав привілей бердичівським кармелітам, яким дозволив рубати ліс у Житомирському старостві, необхідний для опалення і для відновлення поруйнованого війною кляштору Босих кармелітів й монастирських фільварків Скраглівки та Скоморохів (нині села відповідно Бердичівського та Житомирського районів).

Кляштор Босих Кармелітів зазнав значних руйнацій у часи української національної революції проти Речі Посполитої та постійних бойових дій, що тривали з 1649 по 1653 роки.

1816 – Цього дня видано указ про дозвіл на будівництво бердичівської Успенської церкви на старому місці і скасування всіх розпоряджень губернатора Волині Михайла Івановича Комбурлея щодо заборони такого будівництва (хоча фактичне будівництво церкви розпочалося ще 15 серпня 1815 року).

Прийняттю такого рішення сприяло відповідне звернення єпископа Стефана до сенатора, генерал-майора Федора Федоровича Сіверса. Останній погодився з думкою архієрея і провів переговори з обер-прокурором Синоду князем Голіциним.

1990 – У Києві в Головній раді Товариства зареєстровано Бердичівське міське об’єднання товариства української мови імені Тараса Шевченка.

Першим заходом міського відділку товариства стало проведення цього ж дня, у день перепоховання Тараса Шевченка у Каневі на Чернечій горі, літературно-мистецького свята “В сім’ї вольній, новій”, яке відбулось біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Жителі міста, серед яких чимало учнів загальноосвітніх шкіл та студентів середніх спеціальних закладів, заполонили сквер біля парку. Вперше на заході були підняті синьо-жовті прапори.

Джерело: http://berdychiv.in.ua/