додому Бердичів 22 серпня в історії міста Бердичів

22 серпня в історії міста Бердичів

95
0

2014 р. — напередодні Дня Незалежності на міському стадіоні відбулась матчева зустріч ветеранів, гравців колишніх заводських футбольних команд “Прогрес” (машинобудівний завод “Прогрес”) та “Шкіряник” (шкіроб’єднання ім. Ілліча), присвячена перемогам цих команд: у 1984-у та 1989-у “Прогрес” став володарем Кубків України, “Шкіряник” у 1979-у переміг у Кубку профспілок України. Організатором цього матчу став Олександр Репутацький, колишній гравець та тренер команди “Прогрес”, з яким пов’язані великі перемоги бердичівського футболу. У поєдинку зійшлись легендарні футболісти бердичівського футболу: Володимир Шишков, який першим в СРСР забив більше 200 м’ячів у командах другої ліги, Сергій Гурін, Ігор Дробиш та багато інших. Матч не розчарував численних глядачів і закінчився внічию з рахунком 4:4.

2014 р. — на вулицях Рози Люксембург (нині вулиця Олега Реготуна), Братів Міхеєвих, Низгірецькій та Червоній, на стінах будинків, у яких мешкали захисники України Олег Реготун, Євген Старіков, Віталій Дульчик і Роман Абрамов, відповідно до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради за участю представників міської влади, управління освіти і науки, мешканців міста відбулося відкриття пам’ятних дощок Героям, які брали участь у антитерористичній операції на Сході України і загинули під час виконання обов’язків військової служби. Цього дня відкрили меморіальні дошки: Дульчику Віталію Георгійовичу (вул. Низгірецька, 38), Абрамову Роману Вікторовичу (вул. Червона, 26), Старікову Євгену Андрійовичу (вул. Братів Міхеєвих, 2-б), Реготуну Олегу Петровичу, (вул. Рози Люксембург, 7, будівля СЗОШ №8). На заході зібралося багато людей. Рідні, близькі, друзі, знайомі і просто небайдужі до чужого горя городяни прийшли, щоб вшанувати пам’ять хлопців та вклонитися їхнім батькам.

2013 р. — з нагоди 22-ї річниці Незалежності України рішенням Бердичівської районної ради фермеру, голові асоціації фермерів Бердичівського району Костянтину Володимировичу Мулярчуку присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”. Костянтин Мулярчук тривалий час очолював колгосп “Дружба” (с. Красівка) – один з кращих сільськогосподарських підприємств району, з настанням часів незалежності створює власне фермерське господарство “АСКА”. Костянтин Мулярчук неодноразово обирався депутатом Красівської сільської ради, депутатом Бердичівської районної ради двох скликань (ВО “Батьківщина”, комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту, гуманітарних питань та екології). 25 лютого 2014 року відбулась 24 сесія Бердичівської районної ради, під час якої Костянтина Володимировича Мулярчука обрано головою Бердичівської районної ради.

2003 р. — у Бердичеві в рамках святкування Дня Незалежності України, Днів української культури та Дня міста Бердичева урочисто відкрито нове приміщення Музею історії міста Бердичева. Музей розмістився на території кляштору Босих кармелітів у колишньому будинку священників (до цього музей знаходився у мало пристосованому приміщенні біля загальноосвітньої школи №5 по вулиці Карла Лібкнехта, 20). Стрічку перед входом до музею перерізали міський голова Василь Мазур та колишній директор музею Онисія Блажкун. В просторому двоповерховому приміщенні розмістились сім експозиційних залів: етнографії, історії міста, Великої Вітчизняної війни, видатних людей краю, виставкова зала та дві зали, присвячені сучасному життю міста. На цей час музей має у своїх фондах більш як 10 тисяч експонатів, щороку його відвідує біля 16 тисяч осіб.

2003 р. — у Бердичеві по вулиці Войкова, 22, в рамках святкування Дня Незалежності України, Днів української культури та Дня міста Бердичева урочисто відкрито амбулаторію сімейних лікарів. Це приміщення, що збудоване у 1890 році по вулиці Бистрицькій (нині вулиця Войкова), має давню історію: на початку тут розміщувались єврейська синагога, у 1905 році в будинку засідали керівники десятків страйкуючих робітників з членом ЦК РСДРП П. Аксманом. Вже за радянського періоду тут розміщувались міський архів, кінотеатр “Дружба”, дитяча бібліотека.

2002 р. — рішенням міськвиконкому у місті зареєстровано Бердичівське міське літературно-мистецьке об’єднання “Бердич” та Молодіжну громадську організацію “Молодий рух Бердичева”.

1981 р. — впродовж двох днів у Бердичеві проходять республіканські змагання з військово-прикладного триборства, в яких взяли участь спортсмени з 23 областей України та міста Києва. Особливий інтерес у бердичівлян викликали змагання з фігурного водіння автомобіля “Жигулі” ВАЗ-2101, які проходили на Жовтневій площі.

1962 р. — у Бердичівському машинобудівному технікумі з метою підвищення рівня професійної освіти працюючої молоді відкривається заочне відділення. Цього дня відбувся перший набір учнів до нового відділення технікуму.