додому Бердичів 22 лютого в історії міста Бердичева

22 лютого в історії міста Бердичева

91
0

1920 – У селі Демчин нині Бердичівського району в сім’ї залізничника народився Яцюк Олександр Савич (1920-1986) – художник, художник-оформлювач, учасник багатьох обласних, республіканських виставок.

У 1958-1980 роках Олександр Савич працював у Житомирі у Художньому фонді України, де йому випала нагода творити пліч-о-пліч з відомими майстрами пензля. З 1980 року проживав у Бердичеві. Ствердив себе як художник самобутнього творчого почерку. Діапазон його у творчості широкий та багатогранний: він працював в історичному, портретному, пейзажному жанрі і натюрморті. Творчість художника-фронтовика пов’язана з рідною Житомирщиною, оспівуванню рідного краю він віддавав увесь свій талант та всі свої сили.

Помер Олександр Яцюк у 1986 році, похований у Бердичеві на міському кладовищі. У Музеї історії міста Бердичева знаходиться постійно діюча експозиція робіт Олександра Савича Яцюка.

2014 – У відповідності до рішення Бердичівського виконавчого комітету, прийнятого цього ж дня, та враховуючи протестні настої у суспільстві, що вирували на Євромайдані, проведено демонтаж пам’ятника В.І. Леніну, який знаходився на Центральній площі Бердичева.

Біля третьої години дня працівники комунальних підприємств та приватної фірми “Золотий ключ” спільно з добровольцями розпочали спорудження настилу з дощок для зручнішого переміщення частин пам’ятника. Демонтаж тривав біля двох з половиною годин. За цей час комуністи міста декілька разів намагались зупинити роботи з демонтажу, але їх рішуче відсторонювали бійці місцевої самооборони. Нарешті, коли гранітна брила повалилася на землю, сотні бердичівлян схвальними вигуками вітали цю подію.

2014 – У день демонтажу пам’ятника В.І. Леніну, який знаходився на Центральній площі міста, було ліквідовано пам’ятник більшовицькому полководцю Михайлу Фрунзе, що височів поряд із колишнім однойменним кінотеатром.

Люди за допомогою мотузки повалили на землю гранітну стелу, на якій знаходився бюст полководця. Сам бюст розбили на декілька частин. У подальшому влада пошкоджений бюст вирішила не відновлювати.

http://berdychiv.in.ua/