додому Бердичів 22 вересня в історії міста Бердичів

22 вересня в історії міста Бердичів

62
0

2010 р. — у вересні місяці в Бердичеві з’явився перший номер нової міської газети для жінок та про жінок під назвою “Бердичівлянка”. Засновник газети – ПП “Тонян”, тираж першого номера становив 5 тисяч екземплярів. Газета виходить два рази на місяць, “Бердичівлянка” орієнтована переважно на жіночу читацьку аудиторію, нагадуючи по тематичній насиченості провідні жіночі видання.

1994 р. — рішенням виконкому міської Ради №532 від 22.09.1994 р. за велику роботу по патріотичному вихованню молоді та соціальному захисту людей похилого віку ветерану Великої Вітчизняної війни Айвазову Григорію Калустовичу (1904-1998) присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Григорій Айвазов народився у місті Армавір Азовсько-Чорноморського краю (нині Краснодарський край, Росія), у травні 1951 року кадровий військовий прибув у Бердичів, де обіймає посаду начальника штабу 32-ї гвардійської механізованої Бердичівської ордена Богдана Хмельницького дивізії. По звільненні в запас тривалий час очолював штаб Цивільної оборони при Бердичівському міськвиконкомі, очолював раду ветеранів партії комуністів (до 1975 року). Вже перебуваючи на заслуженому відпочинку, Григорій Калустович активно займається громадськими справами, проводить виховну роботу серед молоді. Помер Григорій Калустович Айвазов 18 березня 1998 року, похований у місті Бердичеві на міському кладовищі у секторі почесних поховань.

1937 р. — постановою ЦВК СРСР з частин Вінницької та Київської областей утворено Житомирську область, а Бердичів стає одним з районних центрів новоутвореної області. В результаті цих адміністративних перетворень в країні відбувся перехід на триступеневу систему управління (центр – область – район). По результатам цієї реформи стає зрозумілим, що міській раді не зовсім зручно одночасно керувати як Бердичевом, так і багатьма населеними пунктами, що входять до складу району. Тому з часом постає питання про подальше реформування адміністративного устрою – менш ніж за два роки Указом Президії ВР УРСР від 28.06.1939 р. з території Бердичівської міської ради виділено сільську зону і утворено сільський район з центром у місті Бердичів. Бердичівський район набув такої адміністративно-територіальної форми, в якій він існує і донині, а Бердичів отримав пряме підпорядкування обласному центру. Цей адміністративний устрій діє і сьогодні.