додому Бердичів 21 травня в історії міста Бердичева

21 травня в історії міста Бердичева

338
0

2000 р. — вперше в Бердичеві пройшли Дні польської культури. Ініціатором проведення цього заходу стало Бердичівське відділення Спілки поляків України, очолюване директором ЗОШ №3 Феліксом Пашківським. Ідею проведення Днів підтримала міська влада. Гостями Днів стали представники Посольства Республіки Польща на чолі з послом Єжи Барем та Генерального Консульства з генеральним консулом Казімєжем Лицем, сенатор Анна Богуцька-Сковронська та депутат Сейму, заступник голови комісії Сейму в справах Полонії Вітольд Маєвський. В рамках перших днів для учнів середніх шкіл були проведені конкурси “Україна і Польща в ІІІ тисячолітті” та “Владислав Реймонт – перший лауреат Нобелівської премії в незалежній Польщі”. Перед урочистим відкриттям днів в фойє міського Палацу культури пройшли виставки “Життя та творчість Владислава Реймонта”, “Поляки Бердичева: повернення польськості”, “П’ять років “Mozaісе Berdyczowskеj”. Також були представлені картини випускниці Вроцлавської художньої академії Юлії Лодзь та малюнки учасників конкурсу “Україна і Польща в ІІІ тисячолітті”.

1999 р. — до 200-річчя з дня народження французького письменника Оноре де Бальзака в Україні видали поштову марку. На ній портрет Бальзака, костьол Святої Варвари в Бердичеві, де він вінчався, і написи – “Оноре де Бальзак 1799-1850”. Номінал марки – 40 копійок. Цього дня в Бердичеві та Києві марку можна було погасити спеціальним поштовим штемпелем. На штемпелі зображено гусине перо на фоні розкритої книги і написи – “200 років від дня народження Оноре де Бальзака Бердичів-13 Житомирської обл. 20.05.99”.

1992 р. — в Бердичеві реєструється філія акціонерного комерційного банку “АЖІО”, який розмістився на п’ятому поверсі готелю “Дружба” по вулиці Карла Лібкнехта, 82. Керуючий філією – Ігор Костянтинович Степура. В наступні роки філія банку “АЖІО” успішно діє на ринку фінансових послуг міста та району, допомагаючи втілювати в життя значні бізнес-проекти. З 2006 року банк “Ажіо” офіційно змінив свою назву на ВАТ “СЕБ Банк”. Готель “Дружба” був комунальним підприємством, яке у 2007 році за рішенням місцевої влади приватизували. Новий власник розпочав реконструкцію готелю, у зв’язку з чим відділення банку вимушене було покинути приміщення та фактично згорнути свою діяльність в Бердичеві.

1899 р. — в Бердичеві у літньому театрі Загера перед численними глядачами виступило знамените подружжя оперних співаків: солісти Імператорських театрів Микола Миколайович Фігнер (лірико-драматичний тенор) та Медея Іванівна Фігнер (драматичне сопрано).

1838 р. — іконостасні майстри з Чернігівської губернії – міщанин повітового міста Новозибкова (нині місто у Брянській області, Росія) Іван Коренєв, та посаду Злинки (нині село у Кіровоградській області) Пилип Юрін уклали контракт з церковною громадою Бердичева щодо влаштування іконостасу у новозбудованій кам’яній Успенській церкві. За умовами контракту вони зобов’язувались з власних матеріалів протягом 14 місяців влаштувати іконостас та горне місце, оцінивши роботу у 2250 рублів сріблом.

За матеріалами