додому Бердичів Бізнес 21 лютого в історії міста Бердичева

21 лютого в історії міста Бердичева

107
0

1844 – За розпорядженням Сенату, найвищого органу Російської імперії, містечко Бердичів зі складу Житомирського повіту Волинської губернії передано до складу Махнівського повіту Київської губернії “под непосредственный и ближайший надзор генерал-губернатора” Дмитра Гавриловича Бібікова.

Кордон між Волинською і Київською губерніями пройшов за лінією Маркуші – Велика П’ятигірка – Жидовецька корчма – Жидівці (сучасне село Романівка) – Скраглівка – Чехи (сучасне село Дубівка). Спочатку Бердичів входив до Махнівського повіту на правах містечка, але згодом – у грудні 1845 року – Бердичів отримав статус міста.

1907 – Бердичівським рафінадним заводом випущено першу продукцію. Цей день став офіційною датою народження заводу, хоча саме підприємство було збудовано ще в 1906 році.

Завод належав Товариству Федорівських цукрових заводів, очолив завод Костянтин Банковський, помічниками в якого були С. Піотровський (на цукроварні) та Б. Кочедов (на рафінадні). На рафінадному заводі перед Першою світовою війною працювало 825 чоловік, виготовлялось 1 400 000 пудів рафінаду. У 1999 році рафінадний завод (на цей час – ВАТ “Бердичівський цукрорафінадний завод”) випустив свою останню продукцію, на сьогодні завод фактично припинив існування.

2001 – У Бердичеві створено неприбуткову організацію “Лікарняна каса міста Бердичева”.

Мета нової організації – вирішення питань із забезпеченням медичними препаратами та оплата послуг медичних організацій у разі звернення хворого до лікарень міста Бердичева. Головою правління “Лікарняної каси міста Бердичева” наступного дня – 22 лютого – обрали лікаря, завідуючого операційним блоком міськТМО, депутата по 20-у виборчому округу Василя Івановича Припутницького.

За час діяльності Лікарняної каси десятки тисяч бердичівлян реально відчули взаємодопомогу, коли їх спіткали проблеми зі здоров’ям. Загалом, за роки її існування через міську лікарняну касу пройшло понад 3,6 млн. грн. – це внески, сплачені її членами, яких, у кращі часи, нараховувалось понад 9 тисяч осіб. Василь Припутницький очолював Лікарняну касу безперервно до її закриття у серпні 2012 року.

2006 – У Москві на 83-у році життя помер Арон Фроімович Бух (1923-2006) – художник, член Спілки художників СРСР, який народився у Бердичеві.

Арон Фроімович Бух
(1923-2006).
Потяг до малювання в Арона з’явився рано: у півторарічному віці він уперше взяв у руки олівець, у три роки його не можна було відірвати від цього заняття. Арон відвідував художню студію ВЦРПС (Всесоюзна центральна рада професійних союзів), де навчався у знаного майстра Костянтина Юона. У 1947 році Арон Бух закінчив Московське обласне художнє училище “Пам’яті 1905 р.”. З 1948 року Арон Фроімович брав участь у московських, республіканських і всесоюзних художніх виставках, з 1959 року – член Союзу художників СРСР.

Арон Фроімович Бух виробив свою, власну манеру створення картин. Він вважав себе неповторним, унікальним явищем, і з огляду на його твори – цілком справедливо.

Похований Арон Бух у Москві

Головна