додому Бердичів 21 вересня в історіїї міста Бердичів

21 вересня в історіїї міста Бердичів

62
0

2007 р. — Указом Президента України №886/2007 за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Житомирської області, значні професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю Григорію Антоновичу Лінчику, голові правління ВАТ “Бердичівська фабрика одежі”, присвоєно почесне звання “Заслужений працівник промисловості України”. Григорій Лінчик з 2001 року очолює підприємство. У непрості роки економічної скрути Григорій Антонович зумів зберегти колектив і не допустив, щоб підприємство зникло з економічної карти Бердичева.

2005 р. — у Бердичеві на площі біля міського Палацу культури відбувся Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “II Меморіал заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського”. Перше місце серед жінок виборола Ірина Михальченко з результатом 194 см. Серед чоловіків перше місце здобув бердичівлянин Юрій Крімаренко з результатом 228 см. Крім пам’ятної медалі, він отримав ще й телевізор від одного зі спонсорів змагань — спортклубу “Біола”. Цікаво, що 2005 рік для Юрія Олександровича видався напрочуд вдалим: саме цього року на турнірі в Португалії він виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з результатом 2,28 м, а свій особистий рекорд встановив на комерційному турнірі у Німеччині – 2,33 м. У серпні 2005 року в Гельсінкі (Фінляндія) він став Чемпіоном світу з результатом 2,32 м. Юрій Крімаренко став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики.

1992 р. — у Донецьку помер Євген Миколайович Кондратюк (1914-1992) – вчений-ботанік, професор, член-кореспондент Академії наук України, що народився у селі Старий Солотвин нині Бердичівського району в незаможній селянській родині. Євген Кондратюк вищу освіту здобув у Томському університеті імені В.В. Куйбишева. Під час Великої Вітчизняної війни з 1941 по 1946 рр. Євген Кондратюк служить у діючій армії на Південно-Західному, Сталінградському, Південному, 4-му Українському, 2-му Білоруському фронтах. Після демобілізації працює в Інституті ботаніки АН УРСР, з 1959 по 1965 рр. очолює Центральний республіканський ботанічний сад АН УРСР у місті Києві. Під його керівництвом ботанічний сад стає однією з провідних ботанічних установ республіки. Було завершено його будівництво, поповнювалися колекції, проводились фундаментальні дослідження теоретичного і прикладного значення. Наукові праці і дослідження Євгена Миколайовича Кондратюка стосуються систематики, флористики, інтродукції та акліматизації рослин, промислової ботаніки. Він став автором понад 250 наукових робіт. Останні роки життя Євген Кондратюк працював у Донецькому ботанічному саду.

1986 р. — у рамках свята національної кубинської музики в міському Будинку культури по вулиці Карла Лібкнехта, 21 (нині вулиця Європейська), виступив фольклорний колектив “Тропікана” з Республіки Куба.

1945 р. — з метою зміцнення фізичного здоров’я та надання бадьорості для активного сприймання нових знань у школах міста вводиться загальношкільна 15-хвилинна фізкультурна зарядка.

1925 р. — з метою більшого охоплення дітей навчанням комісія Нацменшостей при Окрвиконкомі своїм рішенням постановила передати одноповерховий будинок купця першої гільдії Давида Абрамовича Магазаника, що розташований в мікрорайоні Загребелля на вулиці Бистрицькій (нині вул. Войкова, №32/21) єврейській школі і розпочати тут навчання у жовтні місяці цього ж року. Згодом у цьому приміщенні розміститься загальноосвітня школа №11, яка функціонує тут і донині.

http://berdychiv.in.ua/