додому Бердичів 27 квітня в історії міста Бердичів

27 квітня в історії міста Бердичів

31
0

2002 р. — у приміщенні Міського Палацу культури відбувся звітний концерт, присвячений 10-річчю бердичівського Зразкового аматорського ансамблю танцю “Яворочок” та 15-річчю Народного аматорського ансамблю танцю “Явір”.

1978 р. — у Бердичеві помер Герасимчук Давид Іванович (1916-1978) – гвардії підполковник, командир 88-го стрілецького полку 33-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу. Відзначився Давид Герасимчук у квітні 1945 року, коли його полк першим у 33-й гвардійській стрілецькій дивізії прорвав оборону на зовнішньому обводі ворожих укріплень, вийшов на околиці Кенігсберга (Калінінград). Відбивши усі контратаки противника, 88-й гвардійський полк до 9 квітня оволодів у вуличних боях 20-ма кварталами міста. Командир особисто знищив декількох солдатів і офіцерів. Звання Героя Радянського Союзу Давиду Герасимчуку присвоєно 29 червня 1945 року. Похований Герасимчук Давид Іванович в Бердичеві у військовому секторі загальноміського кладовища по вулиці Войкова.

1942 р. — в місті німецькими військами були розстріляні зареєстровані жінки-єврейки, які проживали в Бердичеві і були одружені з росіянами, а також діти, народжені від змішаних шлюбів. Загалом їх виявилось біля 70 осіб.

1920 р. — цього дня в Бердичів увійшли польські війська, що стало результатом дії укладеного договору між головою Української Народної Республіки, Головним отаманом Симоном Петлюрою та керівником Польської держави маршалом Юзефом Пілсудським. Підписана разом з угодою військова конвенція визначала умови спільного проведення антибільшовицьких воєнних дій в Україні. Слід вказати, що за час перебування Бердичева в руках польських військ, вони встигли вивезти з промислових підприємств, зокрема з заводу “Прогрес”, чимало цінного обладнання, матеріалів та інструментів.

http://my.berdychiv.in.ua/