додому Бердичів 20 лютого в історії міста Бердичева

20 лютого в історії міста Бердичева

142
0

1764 – При кляшторі Босих Кармелітів засновано братство святої Теклі.

Всього при кляшторі діяло декілька братств: Святої Трійці, Святого Скапулярію, Доброї Смерті, св. Яна Непомуцена, св. Тадея Апостола, св. Теклі.

1875 – Польський фабрикант Карл Шленкер неподалік Бердичева у Констанції Гейзенрей згідно договору №1720, засвідченого приставом Бердичева, за 3 400 рублів придбав 48 десятин (2 136 кв. сажнів) землі (нині це район вулиці Житомирської, 76).

На цій болотистій околиці міста, на хуторі Баранячий Острів, Карл Шленкер цього ж року збудував свій перший шкіряний завод, який із часом перетвориться на промисловий гігант і став відомим бердичівлянам як шкіроб’єднання ім. Ілліча.

На цей час у Бердичеві вже діяли шкіряні заводи. Зокрема, у 1864 році підприємець із Австрії Мартен Ціллєр відкрив власний шкірзавод. Функціонував також шкіряний завод, який належав німцю Альберту Ріхтеру.

1919 – У Бердичеві роззброєно деморалізований 2-й полк Січових стрільців, що складався з білоцерківських новобранців та підпорядковувався Директорії УНР під керівництвом Симона Петлюри. Це було викликано перевтомою бійців від майже безперервних 4-х місячних боїв із більшовицькими військами, а головне – моральною депресією від активної ворожості населення, яке у більшості своїй підтримувало більшовиків.

1928 – Президія Бердичівської міської Ради розглянула питання “Про стан міського театру” (доповідач т. Розенблат).

Під час засідання ухвалили скоротити зимовий театральний сезон на один місяць і театр закрити для проведення ремонту силами міськкомунгоспу, а вистави перенести до літнього театру, який також необхідно було відремонтувати та пристосувати під літній. Було створено комісію під головуванням завідувача міськкомунгоспом тов. Розенблата для обстеження та вивчення питання як про капітальний ремонт наявного приміщення зимового театру, так і про побудову нового приміщення літнього театру, вишукування джерел необхідних коштів.

Головна