додому Бердичів 20 березня в історії міста Бердичева

20 березня в історії міста Бердичева

107
0

1907 – У Бердичеві зареєстровано безпопівську Покровську старообрядницьку общину.

Поштовхом до цього став царський маніфест від 17 жовтня 1905 року, яким проголошено свободу совісті, слова, зборів та союзів. Після цього маніфесту в Росії розпочалась повсюдна реєстрація старообрядницьких общин, які до цього мали фактично напівлегальний статус.

1919 – Напередодні більшовицькі війська під командуванням Миколи Щорса окупували Бердичів.
Загиблих бійців УНР поховали пізніше в невідомомому місці.

1930 – Директором Бердичівського соціально-історичного та економічного музею і Всеукраїнського історико-культурного музею-заповідника призначено В. Височанського – викладача суспільствознавства в школі містечка Чуднів. Попередній директор музею Тодос Мовчанівський перейшов на посаду заступника директора цього ж музею з наукової роботи.

2002 – Цього дня рішенням Бердичівської міської ради №190 міській загальноосвітній школі №6, яка знаходиться на північній околиці міста, присвоєно ім’я Івана Васильовича Житниченка (1890-1937) – вихованця місцевої гімназії, учасника Першої світової війни, що народився та проживав поряд із цією школою.

Цього ж року вулицю імені Макаренка, яка є фактично границею між містом Бердичевом та селищем Гришківці Бердичівського району, перейменували на вулицю імені Івана Житниченка.

На початку 2000 років нащадок Івана Житниченка – Андрій Георгійович Іщук виявив ініціативу щодо відновлення будівлі колишньої земської школи, а нині міської загальноосвітньої школи №6, яка знаходилась в аварійному стані. Все фінансування, пов’язане з цим, він узяв на себе. Відкриття реконструйованої школи відбулось 24 серпня 2008 року в рамках святкування Дня міста Бердичева.

2002 – У Бердичеві по вулиці Житомирська 23, розпочало свою діяльність відділення акціонерного комерційного банку “Укрсоцбанк”.Укрсоцбанк – один з найбільших універсальних банків України, що працює на локальному ринку з 1990 року та пропонує повний спектр фінансових послуг як фізичним, так і юридичним особам.