додому Бердичів 2 вересня в історії міста Бердичів

2 вересня в історії міста Бердичів

101
0

2001 р. — за ініціативи міської газети “РІО-Бердичів”, Бердичівського міськвиконкому та міської асоціації підприємців у Бердичеві в приміщенні міського Палацу культури вперше відбулось широке відзначення свята – Дня підприємців. Свято встановлено в Україні “…враховуючи роль підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем та визнаючи його вплив на формування, становлення та розвиток національної економіки…” згідно з Указом Президента України “Про День підприємця” від 5 жовтня 1998 року №1110/98 та відзначається щорічно у першу неділю вересня. В міському Палаці культури відбулась офіційно-розважально-концертна програма, в рамках якої пройшло нагородження кращих підприємців, виставка продукції місцевих виробників, конкурс “Міс Офіс” серед чарівних секретарш фірм міста, святковий фуршет.

1996 р. — цього дня в Україні вводиться нова національна валюта – гривня. Купоно-карбованці обмінювалися у співвідношенні 1:100000, реформа передбачала обмін усіх грошей без будь-яких обмежень у сумі та тривалості у часі. Та все ж у Бердичеві ще задовго до початку робочого дня відділень Ощадбанку почали утворюватися черги бажаючих обміняти карбованці на гривні. І хоч як фінансисти намагалися спрогнозувати ситуацію, усе ж попит переважав пропозицію – ледь інкасаторська машина від’їжджала від того чи іншого відділення, як з’ясовувалося, що привезених гривень недостатньо. Лише за декілька днів ситуація виправилась і життя пересічних бердичівлян увійшло у звичне русло.

1966 р. — у вересні місяці при Бердичівському педагогічному училищі відкриваються класи з підготовки вихователів дитячих дошкільних установ.

1930 р. — ВУЦВК і Рада Народних Комісарів прийняли постанову про ліквідацію округів. В результаті цього ліквідовується Бердичівський округ, Бердичів отримує пряме підпорядкування Харкову – тодішній столиці України. Також був розформований і Бердичівський район. Села, що входили до його складу, напряму підпорядковані Бердичівській міській раді, але замість 38-и до цього існуючих було утворено 36 сільських рад.

1880 р. — у вересні в Бердичеві у найманому домі Волкова відкрито приватне єврейське жіноче училище Є. Литвака.

http://my.berdychiv.in.ua/