додому Бердичів 2 жовтня в історії міста Бердичева

2 жовтня в історії міста Бердичева

56
0

1921 – У Бердичеві вийшов перший номер нової газети під назвою “Экономическая мысль” – органу повітової економічної наради. Газета присвячена економічному життю Бердичева та Бердичівського повіту.

1940 – Згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР бердичівське фабрично-заводське училище перейменовано на ремісниче училище №2. Сьогодні це Бердичівське професійно-технічне училище №4, що розташоване по вулиці Семенівській, 37.

1991 – У прес-центрі редакції міськрайонної газети “Радянський шлях”, що знаходиться по вулиці Карла Маркса, 20 (нині вулиця Михайла Грушевського), відбулась зустріч її творчого колективу з громадськістю міста і району з нагоди заснування дискусійного клубу “Незалежність”.

Ініціатива створення такого клубу належала головному редактору газети Петрові Сидоровичу Яцюку. Цього дня у клубі зібралися люди різних політичних поглядів, різні за віком, професією і вподобаннями, які енергійно, часом на підвищених тонах, обговорювали шляхи становлення та зміцнення молодої української держави, дискутували з питань політичного та економічного розвитку міста, області, країни. Виношував головний редактор “Радянського шляху” і задум змінити багаторічну назву очолюваного ним друкованого видання. Однак втілити все заплановане у життя Петро Яцюк не встиг. Наступного після засідання дискусійного клубу дня його серце зупинилося…

2002 – Розпорядженням міського голови Василя Мазура №284 у Бердичеві створено Службу інформації та допомоги населенню. Служба створена на базі чергово-диспетчерської служби міськвиконкому з телефоном 0-05 (нині 15-05) з метою надання можливості населенню в повному обсязі отримувати інформацію та практичну допомогу аварійних служб, забезпечити його захист від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Служба закликана координувати дії аварійних і комунальних служб та підприємств міста при виникненні та загрозі виникнення аварій.

У 2006 році службу обладнали електронною системою реєстрації, яка дозволила вести облік та запис усіх телефонних звернень громадян з подальшим їх аналізом та архівацією.