додому Бердичів 2 березня в історії міста Бердичева

2 березня в історії міста Бердичева

53
0

1634 – Єпископ Київський Андрій Щолдський заклав у Бердичеві перший камінь у фундамент костелу, що дістав назву “Костел Непорочного Зачаття Святої Марії Діви, Святого Іоана Хрестителя, Архистратига Михаїла і Святого Іоана Євангеліста”.

В урочистостях із цієї нагоди взяли участь власник містечка Януш Тишкевич з дружиною Ядвігою (уроджена Бельзецька), їх численна родина та навколишні сусіди-магнати.

Під час будівництва храму використали частину мурів і приміщень старого замку, засновником та власником якого був ще прадід Януша Тишкевича – Василь Тишкевич, воєвода Підляський та Смоленський, староста Мінський.

Нині костел Матері Божої Бердичівської є всеукраїнським національним Санктуарієм, у річницю коронації чудотворної ікони Матері Божої Бердичівської сюди приходять тисячі паломників з багатьох куточків України та світу.

2010 – Розпорядженням Кабінету Міністрів України №343-р від 2 березня 2010 року Мирославській загальноосвітній школі I-III ступеня присвоєно ім’я Олега Іоновича Онишка (1940-2008) – педагога, незмінного директора Мирославської школи на протязі тридцяти трьох років.

За час керівництва школою іона стала для Олега Онишка другим домом, без якого він не мислив ні хвилину свого життя. За його керівництва було збудовано окреме шкільне приміщення на 4 класи (1970), тоді ж ліквідовано двозмінність навчання в школі. У 1981 році побудоване нове двоповерхове шкільне приміщення, встановлено перший у Бердичівському районі комп’ютерний клас.

Високий авторитет педагога та його колег сприяв потягу шкільної молоді до вчительської роботи – 69 випускників школи обрали професію вчителя. У жодній іншій школі Бердичівського району немає такої кількості випускників, які б обрали професію педагога.

Указом Президента України №31/2006 від 20.01.2006 р. Олегу Іоновичу Онишку присвоєно почесне звання “Заслужений вчитель України”. Помер Онишко Олег Іонович 11 червня 2008 року. Похований у селі Мирославка в центральній частині сільського кладовища.

http://berdychiv.in.ua/