додому Бердичів 19 червня в історії міста Бердичева

19 червня в історії міста Бердичева

90
0

1918 – Німецькими військами, що окупували Бердичів, підготовлено “Сводку гетьманского генерального штаба о дислокации оккупационных войск”. У відповідності до цього документу німецькі частини, зокрема, 1-а кінна дивізія, охороняли залізницю і вели етапну службу в районі Бердичева.

1929 – У Бердичеві в родині військового лікаря народився Віктор Еммануїлович Карт – відомий шаховий тренер, заслужений тренер СРСР, засновник львівської школи шахів.

Вищу освіту Віктор Еммануїлович отримав у Львові, там же його захоплення шахами переросло у справу всього життя – він став шаховим тренером у спортивному товаристві “Авангард”.

За час своєї тренерської кар’єри Віктор Карт виховав цілу плеяду видатних шахістів: чемпіона світу серед юнаків, чотирикратного чемпіона СРСР, претендента на звання чемпіона світу, неодноразового переможця Всесвітніх шахових Олімпіад, командних Чемпіонатів Світу та Європи О. Білявського; гросмейстерів О. Романішина, А. Михальчішина; чемпіонку СРСР, претендентку на звання чемпіонки світу М. Літинську та багатьох інших.

Віктор Карт працював тренером збірної команди УРСР, ДСТ “Авангард” та “Труд”. За досягнення в області шахів нагороджений орденом “Знак Пошани” (1981).

1977 – У місті відбулись вибори до Бердичівської міської Ради депутатів трудящих.

У виборах депутатів взяло участь 99,99 % від загальної кількості зареєстрованих виборців. В усіх виборчих дільницях міста за кандидатів блоку комуністів і безпартійних голосувало 99,92 % від загальної кількості виборців, що взяли участь у голосуванні. Проти кандидатів у депутати проголосувало 0,08 %.

Джерело: http://berdychiv.in.ua