додому Бердичів 19 липня в історії міста Бердичева

19 липня в історії міста Бердичева

133
0

1630 – Воєвода і генеральний староста київського краю Януш Тишкевич цього дня зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря і його ченців Януш Тишкевич також одписав село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у розмірі 1800 злотих щорічно.

Цей дар воєвода Януш Тишкевич склав на виконання обітниці, даної ним під час перебування у полоні у кримських татар.

10 листопада єпископ Київський Богуслав Бокса Радошевський затвердив це рішення у Чуднові, 30 грудня того ж року це розпорядження було підтверджене записом у Житомирському суді.

1997 – На площі перед в’їзною брамою монастиря Босих Кармелітів відбулись урочистості з нагоди річниці коронації ікони матері Божої Шкаплерної.

Під час свята прихожанам та численним гостям міста представили нову ікону Матері Божої Бердичівської, створену краківською художницею Боженою Мусі-Совінською у 1990 році та освяченою 9 червня 1997 року у Кракові Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ.

Площу заповнили паломники, які прибули з різних куточків України зі своїми пастирями. Загалом V Подільська проща нараховувала понад 3,5 тисячі віруючих. У богослужінні взяли участь 35 священиків, літургію відправлено частково українською, частково польською мовами. На закінчення Святої Служби було виставлено Святі Дари у дароносиці, відспівано Лоретанську Літанію і “Te Deum”. Опівночі відбулася Свята Служба, яку провів отець Максиміліан Подвіка ОСD – делегат провінції в Україні, а віруючі молилися у костелі протягом усієї ночі.

1998 – Під час відзначення чергової річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської Ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський цього дня звершив акт коронації вірогідної копії ікони Матері Божої Бердичівської, створеної краківською художницею Боженою Мусі-Совінською у 1990 році.

Це вже четверта коронація бердичівського образу – перші три відбулись відповідно у 1756, 1844 та 1856 роках.

На жаль, оригінальну ікону було втрачено у липні 1941 року під час пожежі, що сталася у Санктуарії напередодні приходу німецьких військ у Бердичів.

Джерело: http://berdychiv.in.ua/