додому Бердичів 18 листопада в історії міста Бердичева

18 листопада в історії міста Бердичева

107
0

1987 р. — єпископ Житомирський та Овруцький Іоан (Іван Боднарчук) призначає настоятелем Миколаївської церкви і благочинним Бердичівської округи протоієрея отця Григорія (Григорія Боднарчука). На цій посаді отець Григорій спрямовує свою діяльність на відродження богослужінь, які фактично припинились за часів Радянської влади, – за його ініціативи служба у Свято-Миколаївській церкві проводиться щоденно. Також о. Григорій організовує професійний церковний хор. За роки діяльності священика Свято-Миколаївський храм прикрашається новими розписами, розписується і центральний вівтар. Територія навколо храму облагороджується та обгороджується.

1925 р. — цього дня газета “Радянський шлях” на своїх сторінках повідомила про те, що Одеська кінофабрика розпочала у Бердичеві зйомки кінофільму під назвою “1920-1921 роки”.

1918 р. — в ніч з 16 на 17 листопада у Білій Церкві військами на чолі з Директорією було піднято збройне повстання проти влади Павла Скоропадського. Вже 18 листопада на бік Директорії перейшов і Окремий Чорноморський кіш під командуванням військового старшини Василя Пелещука (капітана російської армії), який дислокується в цей час у Бердичеві.

1917 р. — у приміщенні міського театру по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська, до 2013 року тут знаходився районний Будинок культури) розпочав свою роботу надзвичайний з’їзд Південно-Західного фронту, на якому були присутні близько 700 чоловік. Крім 267-и більшовиків у з’їзді взяли участь також 213 есерів, 47 меншовиків, 73 члени дрібнобуржуазних та націоналістичних партій. Жодна з представлених на з’їзді партій не мала абсолютної більшості. Це і зумовило гостру, багатоденну політичну боротьбу на з’їзді. Погано освітлений, холодний зал театру переповнений. Майже всі палять солдатську махорку. Але в гарячих дебатах ці незручності ніхто не помічає. Виступають по багато разів – регламенту практично немає. Промови одних зустрічають схвальними, інших – обуреними вигуками. Одним з питань, що обговорювались, стало питання про вихід країни з війни і підписання акту про мир.

http://my.berdychiv.in.ua/