додому Бердичів 18 квітня в історії міста Бердичів

18 квітня в історії міста Бердичів

69
0

1997 р. — в Бердичеві по вулиці Володарського, 95, на базі районного вузла електрозв’язку “Бердичіврайтелеком” (нині один з підрозділів ПАТ “Укртелеком”) проведено перший після тривалої перерви огляд-конкурс лінійних бригад та дільничних електромонтерів підприємств електрозв’язку області. Під час конкурсу перевірялась готовність підрозділів до весняно-літнього ремонтно-будівельного сезону. В огляді взяли участь дві бригади РВЕЗ “Бердичіврайтелеком”, а також бригади з сусідніх районів – Чуднова, Ружина, Андрушівки, Попільні, Любара. По закінченні огляду-конкурсу в Бердичеві та інших районах комісія підвела підсумок загальнообласного огляду. За його результатами бригада проводового мовлення Бердичева зайняла почесне друге місце, бригади міського та сільського телефонного зв’язку – відповідно 6-е та 7-е місця (серед більш як 40 бригад).

1995 р. — по вул. Леніна, 74 (нині вулиця Житомирська), на території старого кладовища біля залізничного переїзду на місці перепоховання останків жертв сталінських репресій відкрито пам’ятний знак. Біля пам’ятного знаку відбувся мітинг, в якому крім представників місцевої влади та громадськості також взяли участь і сказали своє слово священики – отець Зиновій зі Свято-Миколаївської церкви УПЦ МП, отець Петро від парафії Святого Йосафата УГКЦ та ксьондз Бернард з костьолу Святої Варвари римо-католицької громади. Напис на пам’ятному знакові: “Жертвам репресій від бердичівлян. 1995 р.”.

1928 р. — над Бердичевом пронісся ураган, який наніс значної шкоди будинкам та спорудам міста. Про його силу говорить той факт, що з музейного флігеля, який знаходився на території кляштору Босих Кармелітів, вітром було зірвано весь дах.

1923 р. — в приміщенні колишнього 7-класного комерційного училища ім. О. Пушкіна розмістились Бердичівські педагогічні курси. На цих курсах навчалися 95 хлопців і дівчат з родин робітників та селян, яких готували стати вчителями початкових класів.

http://my.berdychiv.in.ua/