додому Бердичів 12 квітня історії міста Бердичів

12 квітня історії міста Бердичів

58
0

2011 р. — у міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника відбувся концерт комік-дуету “Кролики”. Веселий гумор, що лунав зі сцени на протязі двох годин, не залишив байдужим нікого. Народні артисти України Володимир Данилець і Володимир Мойсеєнко постарались на славу. Їх мініатюри російською та українською мовами розважали не лише словами, але й діями – рухи артистів майстерно зображали персонажів анекдотів та невигаданих історій. Перед концертом артисти спілкувались наживо з бердичівлянами – слухачами радіостанції LiveFM.

1961 р. — в місті Горлівка Донецької області народився Юрій Васильович Гордійчук (1961-1980) – рядовий Радянської Армії, розвідник-кулеметник. Юрій Гордійчук разом з родиною проживав у Бердичеві, тут закінчив ПТУ №3 (нині Бердичівське вище професійне училище). В Збройних Силах СРСР – з 1979 року, в Республіці Афганістан – з 1980 року. 28 вересня 1980 року під час виконання бойового завдання Юрій Гордійчук першим увірвався на позиції противника, в цій сутичці отримав смертельне поранення. Юрій Васильович Гордійчук посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похований у Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища по вулиці Войкова.

1919 р. — цього дня у Бердичеві вийшов перший номер газети “Известия”. Ця газета протягом 1919-1925 років неодноразово змінювала назву на “Известия”, “Вісті”, “Голос труда”, “Голос праці”. З 21 червня 1925 року по 1992 рік (з перервами) газета виходить під назвою “Радянський шлях”, з листопада 1992 року та до сьогодні – під назвою “Земля Бердичівська”. Організатором створення і першим редактором газети став Арнольд Борисович Кадишев, який був очільником підпільного міського ревкому і Бердичівської ради робітничих депутатів, а після повалення Директорії став командиром загону у складі 1-ї Української радянської дивізії, згодом військовий історик, доктор історичних наук. Саме цей день квітня місяця вважається днем народження найстарішої газети Бердичівщини, яка сьогодні має назву “Земля Бердичівська”.

За матеріалами