додому Бердичів 17 жовтня в історії міста Бердичева

17 жовтня в історії міста Бердичева

94
0

1991 р. — Бердичівська міська рада народних депутатів на дев’ятій сесії двадцять першого скликання прийняла рішення про підняття над будівлею міської ради на площі Жовтневій українського національного синьо-жовтого прапору. Того ж дня прапор було піднято. Серед депутатів міської ради, які взяли участь у встановленні прапору – голова міської ради Олексій Хилюк, голова міського осередку Народного Руху України Павло Передрій, депутати Володимир Юрачковський, Леонід Нагорний та інші.

1892 р. — цього дня у Бердичеві відкрилось перше міське приходське чоловіче училище. Розмістилось училище в найманому будинку Креніка по вулиці Мало-Чуднівській (нині вулиця Чуднівська). Утримувалось на кошти, які виділялися містом (1485 руб.) та з казни (780 руб.). В училищі навчалося 52 учні. Цей навчальний заклад проіснував до 1917 року.

1660 р. — цього дня біля містечка Слободище (нині село Слободище Бердичівського району) гетьманом Юрієм Хмельницьким укладено договір з Польщею, який увійшов в історію під назвою Слободищенський трактат. Договір скасовував невигідні для України, продиктовані Москвою Переяславські статті 1659 року, розривав союз з московським царем і відновлював державний зв’язок України з Річчю Посполитою. Також Україною, як і раніше, мав управляти гетьман, але він позбавлявся права на дипломатичні зносини з іншими державами, шляхта поверталась до своїх маєтків. Слободищенський трактат став початком розколу України за територіальною ознакою: був започаткований поділ Козацько-Гетьманської держави на Правобережну та Лівобережну частини.

1437 р. — князь Свидригайло Ольгердович, Великий князь Руський (Київський), надав жалувану грамоту на володіння землями від Хмільника (сучасна Вінничина) до Пулина (сучасне селище міського типу Червоноармійськ Житомирської області) своєму підданому – васалу Каленику Мишковичу. До цих володінь входили і землі сучасної Бердичівщини. У Каленика Мишковича було три сина – Сенька, Івашка і Тишка (Тимофій). Від третього сина Каленика Мишковича Тишка і походить рід Тишкевичів (що означає нащадки Тишка). 5 листопада 1569 року воєвода Підляський і Смоленський Василь Тишкевич (1492-1571) отримав від короля польського і великого князя литовського Сигизмунда II Августа титул графа “на Логойске и Бердичеве”, яким користувались його нащадки. Графський титул Тишкевичів був затверджений у Росії 8 травня 1861 року, 17 грудня 1862 року і 4 лютого 1902 року; в Саксонії – 8 листопада 1871 року; в Австрії – 7 жовтня 1893 року. Тишкевичі на протязі декількох століть були власниками Бердичева і мали значний вплив на його розвиток та історію.

http://my.berdychiv.in.ua/