додому Бердичів 17 березня в історії міста Бердичева

17 березня в історії міста Бердичева

108
0

1775 – У правлінні київських метрополитів “урядово” затверджені землі, які від імені власника Бердичева князя Радзивілла додатково надані бердичівській Миколаївській церкві.

Зокрема, до земель, наданих його матір’ю княгинею Варварою Радзивілл, він “сверх того еще добавил от себя пахотных земель во 2-й смене до 30 дней”. Так Миколаївська церква на наступні десятиліття стала для власників Бердичева Радзивіллів їх родовим храмом, про який вони мали особливе “владельческое попечение”.

1916 – Штаб Південно-Західного фронту, який на цей час знаходиться в місті Бердичеві, очолив генерал від кавалерії Олексій Брусилов.

Відразу по призначенні Олексій Брусилов приступив до розробки великої стратегічної операції, яка мала переломити хід війни.

Війська під його командуванням у травні — серпні 1916 року здійснили прорив австро-німецького фронту. Ця найвдаліша бойова операція російської армії за всю війну увійшла в історію як Брусиловський прорив.

Приблизно у цей час на порядок денний міської думи винесли питання щодо перейменування головної вулиці Бердичева – Білопільської – у проспект генерал-ад’ютанта Миколи Іудовича Іванова, а вулиці Махнівської – у вулицю імені генерал-ад’ютанта Олексія Олексійовича Брусилова. Пропозицію не прийняли. Та пройде зовсім небагато часу (у 1919 році), і ці вулиці назвуть іншими іменами – революціонерів Карла Лібкнехта та Якова Свердлова (нині це вулиці Європейська та Вінницька).

http://berdychiv.in.ua