додому Бердичів 16 червня в історії міста Бердичів

16 червня в історії міста Бердичів

84
0

1921 р. — бердичівською радіостанцією, що нещодавно була введена у дію, прийнято першу інформацію з міста Харків, який на той час був столицею України. На радіостанції слухачем (оператором) працювала Поліна Романівна Корченюк – єдина жінка-радіотелеграфіст.

1920 р. — у Бердичеві, після звільнення міста від білополяків, виходить перший номер міської газети, яка отримала назву “Вісті”. До цього в місті з квітня 1919 року видавалась газета “Известия”, що була започаткована виконавчим комітетом ради робітничих депутатів (рос. – Исполнительный комитет Совета рабочих депутатов). Відновив випуск газети Бердичівський повітовий ревком, але вже під новою назвою та на умовах самофінансування. Редагувала газету редакційна колегія, а видавав Революційний комітет. У такому вигляді газета проіснувала до 1 лютого 1922 року, її правонаступницею згодом стане міськрайонна газета “Радянський шлях”, відома нині бердичівлянам як міська газета “Земля Бердичівська”.

1918 р. — до Бердичева повернулись кармеліти: о. Казимир від Непорочного Зачаття – настоятель, о. Непомуцен від св. Іллі та о. Бертольд від Найсвятішого Серця Ісуса. Кармеліти повернули право власності на свій монастир, керували парафією та були охоронцями санктуарію в тяжких післяреволюційних умовах до 1926 року – року, коли на базі монастирських споруд було утворено соціально-історичний музей та державний заповідник. Згодом – у 1931 році Маріїнський костел було закрито і передано до заповідника як екскурсійний об’єкт.

За матеріалами