додому Бердичів 16 травня в історії міста Бердичів

16 травня в історії міста Бердичів

48
0

2013 р. — в Бердичеві розпочинається масштабна реконструкція в’їзних знаків. Цього дня силами комунальних підприємств міста демонтовано в’їзний знак, що стояв по вулиці Леніна зі сторони міста Житомира. Даний знак було встановлено ще на початку 80-х років минулого століття і за роки, що минули, він прийшов у непридатність. Через декілька днів – 22 травня – було скликано попереднє засідання містобудівної ради, на якому на розгляд місцевих архітекторів винесли одразу декілька ескізних пропозицій, в яких розробники показали своє бачення візитної картки міста Бердичева.

2006 р. — у великому залі міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника за сприяння управління освіти й науки, служби у справах сім’ї і молоді Бердичівського міськвиконкому пройшов фестиваль родинної творчості під назвою “Скарби Бердичева”. Цей захід приурочили відразу до двох травневих свят: Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

2004 р. — під час проведення п’ятих Днів польської культури у Бердичеві відбулось відкриття офісу Бердичівського польського товариства сприяння підприємництву, що розмістився в будинку по вул. Лілії Карастоянової, 22 (фірма “Чиста криниця”). Товариство сприяння підприємництву виникло з ініціативи варшавської фундації “Допомога полякам на Сході” та завдяки трьом бізнес-форумам, що пройшли в рамках попередніх Днів польської культури у Бердичеві. На відкритті офісу товариства були присутні керівництво міста, підприємці, журналісти, працівники фірми “Чиста криниця”.

2004 р. — в Бердичеві по вулиці Короленко, 39 (колишня територія військової частини) урочисто відкрито новий міський ринок. Тут споруджено торговельні місця та створена необхідна інфраструктура. Передбачається, що частина приватних підприємців перейде сюди торгувати з центрального міського ринку, де з-за значної кількості бажаючих спостерігається брак торговельної площі. Але сподівання власників нового ринку не виправдались – попри всі їх намагання ринок так і не запрацював на повну потужність.

2001 р. — у Бердичеві розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція, приурочена до 100-річчя від дня народження Гаврила Григоровича Богуна (1901-1981) – уродженця Бердичівщини, педагога, краєзнавця, дослідника археології, історії та етнографії Бердичівщини. По результатам роботи конференції був надрукований науковий збірник “Бердичівщина: поступ у третє тисячоліття”, що вмістив у собі науково-краєзнавчі матеріали, представлені учасниками конференції.

1990 р. — цього дня на пустирі старого єврейського кладовища відбулась громадська панахида та перепоховання останків 195 чоловік, які виявили під час ексгумації частини могил, проведеної 14-15 травня. Як вдалось встановити експертам, поховані тут люди з Бердичева та округи за наказами НКВС у 1937-1938 рр. були розстріляні та поховані на території НКВС по вулиці Дзержинського, де нині знаходиться завод безалкогольних напоїв (колишня артіль “Харчовик”). У 1957 році їх таємно перепоховали на єврейському кладовищі. Траурна панахида розпочалась о 17 годині – у п’яти великих, обтягнутих червоною тканиною, домовинах останки 195 чоловік перепоховали. Панахиду відправив настоятель Свято-Троїцької церкви священик Михайло. Потім поминальний обряд здійснив священик римо-католицького обряду Амброзій. Представник синагоги М.Х. Вінер зачитав єврейські молитви. У 1995 році на місці перепоховання жертв репресій встановили пам’ятний знак.

1906 р. — благочинний священик В’ячеслав Бичинський на засіданні Будівельного комітету по спорудженню Миколаївської церкви зачитав Указ духовної Консисторії, яким “утверждается предложенный план постройки новой каменной Свято-Николаевской церкви в г. Бердичеве”… і “Его Высокопреосвященство, митрополит Киевский Фловиан дает Архипастырское свое благословление на строительство”. Також він передав печатку і усі не