додому Бердичів 16 березня в історії міста Бердичів

16 березня в історії міста Бердичів

176
0

2001 р. — у Бердичеві виходить перший номер газети “Марусіа Укрпост” (з 2007 року носить назву “Бердичів Діловий”). Одночасно виходить перший номер газети “Ми, молодь”, яка позиціонує себе як газета прогресивної молоді міста Бердичева та Бердичівського району. Засновником обох видань є ДП “САВА” РК “Марусіа Беверіджис”, редактор Валерій Шелепа.
1948 р. — в селі Вільшанка Чуднівського району Житомирської області в родині художника Олександра Яцюка народилася Ольга Олександрівна Дзюрбей (дівоче прізвище Яцюк) – художник, мистецтвознавець. Ольга Олександрівна в своїй творчості сповідує цікавий художній напрям – авангардизм. На переконання художниці, живописна природа надихає на сприйняття прекрасного, вчить сприймати барви життя, використовувати їх для майбутніх полотен. Впродовж 1997-2009 рр. її персональні виставки проходять у Бердичеві, Житомирі, за кордоном. У 2007 році Ольга Дзюрбей за здобутки в творчості отримала звання “Майстер народної творчості”.
1902 р. — в Бердичеві в незаможній єврейській родині народилась Боскіс Рахіль Марківна (1902-1976) – сурдопедагог, член-кореспондент АПН РСФСР, член-кореспондент АПН СРСР, доктор педагогічних наук, професор. Перші кроки на ниві науки Рахіль Боскіс розпочала в 1923 році, працюючи в лікувально-педагогічному кабінеті при Київському відділі народної освіти. Паралельно працює в методичній секції з питань навчання і виховання глухих дітей в Київському психоневрологічному інституті. Наукова діяльність Рахіль Марківни одержала широке визнання в країні: у 1955 році вона була обрана членом-кореспондентом Академії педагогічних наук РСФСР, у 1968 році – членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. Її наукові праці стали цінним внеском у дефектологічну науку і практику того часу, висунули її в ряди передових діячів спеціальної педагогіки.
1883 р. — у Бердичеві в заможній єврейській родині народився Теофіл Борисович Фраєрман (1883-1957) – відомий український живописець, маляр-імпресіоніст. Мистецьку освіту Теофіл Фраєрман здобув в академіях мистецтв Мюнхена (1903) та Парижу (1905). З 1920 року викладач, з 1935 року – професор Одеського художнього училища. Сьогодні твори художника зберігаються в провідних музеях України й країн колишнього СРСР. Серед учнів Теофіла Борисовича такі відомі художники як Є. Кибрик, С. Отрощенко, О. Постель. Професор О. Федорчук відзначав, що мистецький світ Теофіла Фраєрмана “перейнятий мелодикою барв по вінця, напрочуд емоційний, ліричний, чистий у пошуках істинного”. Помер Теофіл Фраєрман 7 січня 1957 року, похований в Одесі.