додому Бердичів 15 червня в історії міста Бердичів

15 червня в історії міста Бердичів

97
0

2007 р. — у бердичівській єврейській общині, яку в цей час очолює рабин Мойше Талер, розпочав свою роботу новий освітній центр “Даат” (“Знання”). Мета освітнього центру – організація і проведення семінарів по єврейським традиціям для тих вікових груп євреїв, які не отримують системної освіти по єврейським законам в своїх общинах.

1962 р. — у місті Вільнюс помер Йосип Соломонович Котляр (1908-1962) – відомий дитячий письменник та поет, який народився у Бердичеві. Після революції 1917 року його родина переїхала з Бердичева до Харкова, де Котляр закінчив спочатку педагогічний технікум, потім єврейське відділення Харківського вчительського інституту. Працював у єврейських газетах та видавництвах, його вірші публікувались в єврейських альманахах та збірниках. Йосип Котляр випустив декілька книг віршів для дітей. Дитяча поезія Котляра, поряд з віршами Л. Квітко, була дуже популярною у єврейському середовищі у 1940–50-х рр.

1962 р. — в Бердичеві створено територіальну первинну організацію Українського товариства сліпих (УТОС). Метою створення товариства є організаційне об’єднання громадян з вадами зору. В організації надається допомога в отриманні середньої освіти, у вивченні рельєфно-крапкового шрифту Брайля, виділяються путівки в санаторій та будинок відпочинку, в реабілітаційний центр для незрячих. Саме тут ці люди просто відпочивають душею, знаходять друзів та однодумців і проявляють неабиякі здібності в художній самодіяльності, а особливо у співі, де вони розкривають найпотаємніші нотки свого внутрішнього світу. На середину 2012 року на обліку в первинній організації знаходиться 370 інвалідів по зору першої та другої групи.

1942 р. — німецькі окупаційні війська ліквідували єврейський табір, що був розташований в Бердичеві на Лисій горі. Він діяв з кінця лютого місяця 1942 року, коли згідно наказу гебітскомісара Бердичівського округу Шмідта в табір, який створили на території колишніх казарм 14-го кавалерійського полку Червоної Армії, переселили всіх бердичівських євреїв-ремісників та єврейських дівчат та підлітків, що ще залишались живими після масових розстрілів у вересні 1941 року.

1923 р. — в Бердичеві проходить окружний з’їзд будівельників. Цього дня делегати з’їзду відправили телеграму Володимиру Іллічу Леніну з побажанням швидкого видужання.