додому Бердичів 15 листопада в історії міста Бердичева

15 листопада в історії міста Бердичева

84
0

2012 р. — у приміщенні міської бібліотеки цього дня відбулась презентація книги “Бердичів. Історія міста від заснування до сьогодення (історико-краєзнавчий нарис)”, автором якої став місцевий краєзнавець Анатолій Горобчук. Власне, книга вийшла з друкарні ще наприкінці вересня місяця, але офіційна презентація відбулась лише тепер. Фінансову допомогу у виданні книги надав депутат Верховної Ради України Святослав Піскун. Тираж книги доволі невеликий – 300 примірників, які розійшлися бібліотеками міста та району, навчальними закладами. На презентації книги були присутні краєзнавці Бердичева, журналісти та люди, яких цікавить історія рідного міста та краю.

1997 р. — колишній будинок купця Першої гільдії Давида Магазаника, який на цей час займає міська загальноосвітня школа №11, відвідав його онук Ерік Магазаник з дружиною Лорою, які нині проживають у США. Гості ознайомились з приміщенням школи, життям учнів та педагогічного колективу.

1991 р. — державні органи Житомира та Бердичева передали верхній костел Босих Кармелітів нещодавно утвореній римо-католицькій парафії Бердичева. З цього моменту розпочинається відродження релігійної святині, її відбудова займе майже 20 років. На сьогодні тут діє Санктуарій Матері Божої Бердичівської, який 27 жовтня 2011 року оголосили всеукраїнським національним Санктуарієм.

1984 р. — на території медичної роти військової частини, що розміщена на вулиці Короленка, відкрито Меморіал Слави воїнам-медикам, які віддали життя за Батьківщину в роки Другої світової війни. Подальша доля меморіалу Слави воїнам-медикам залишається відкритою.

1906 р. — у Російській імперії було прийнято закон, що забороняв робітникам на виробництві розмовляти на мові ідиш. У зв’язку з цим у Бердичеві пройшли збори членів Бунду (єврейської соціалістичної організації), на яких прийняли резолюцію з осудом даного закону.

http://my.berdychiv.in.ua/