додому Бердичів 15 березня в історії міста Бердичів

15 березня в історії міста Бердичів

42
0

1999 р. — в Бердичеві вийшов перший номер благодійного громадсько-політичного, літературно-мистецького та краєзнавчого журналу “Бердич”. Журнал, що видається за сприяння Бердичівської первинної організації Спілки журналістів України, містить як науково-пізнавальні, так і статті публіцистичного спрямування, прозові твори. Засновником, видавцем та головним редактором журналу став Олександр Петрович Папиш, заявлена періодичність виходу журналу – один номер на квартал.

1997 р. — в Бердичеві утворилася конфесія Української Православної Церкви, що підпорядкована Київському Патріархату. Цього дня в одній з кімнат Будинку культури цукрорафінадного заводу єпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав зі священиками Житомирського Свято-Михайлівського собору здійснили освячення Преображенського храму УПЦ КП. Під час першого богослужіння, на яке зібралося чимало мешканців міста переважно похилого віку, бажаючі мали змогу сповідатися та причаститися. Преображенський храм став першим у місті храмом УПЦ Київського патріархату.

1904 р. — бердичівській поліції вдалося виявити підпільну друкарню соціал-демократичної групи, що діяла в місті. Поліцією конфісковано понад два пуди шрифту, близько 2000 примірників різних видань, у т.ч. “Главнейшие резолюции, принятые II съездом РСДРП”.

http://my.berdychiv.in.ua/