додому Бердичів 15 березня в історії міста Бердичева

15 березня в історії міста Бердичева

122
0

1904 – Бердичівській поліції вдалося виявити підпільну друкарню соціал-демократичної групи, яка діяла у місті.

1997 – У Бердичеві утворено конфесію Української Православної Церкви, що підпорядкована Київському Патріархату.

Цього дня в одній із кімнат Будинку культури цукрорафінадного заводу єпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав із священиками Житомирського Свято-Михайлівського собору здійснили освячення Преображенського храму УПЦ КП. Настоятелем храму став молодий священик о. Юрій (Юрій Анатолійович Іванчик).

Під час першого богослужіння, на яке зібралося чимало мешканців міста переважно похилого віку, бажаючі мали змогу сповідатися та причаститися.

Через деякий час релігійна спільнота за сприяння керівництва цукрорафінадного заводу отримала у своє розпорядження будівлю колишнього овочевого магазину по вулиці Червоній, 28-а. Силами членів громади та за дієвої допомоги керівництва цукрорафінадного заводу, який виділяв необхідні будівельні матеріали, проведено ремонт приміщення та переобладнання його у відповідності до церковних канонів. Свято-Преображенський храм переїхав до нового приміщення. Цей храм став першим храмом УПЦ Київського патріархату в Бердичеві.

1999 – У Бердичеві вийшов перший номер благодійного громадсько-політичного, літературно-мистецького та краєзнавчого журналу “Бердич”.

Журнал, що видається за сприяння Бердичівської первинної організації Спілки журналістів України, містить як науково-пізнавальні, так і статті публіцистичного спрямування, прозові твори.

Засновником, видавцем та головним редактором журналу став Олександр Петрович Папиш, заявлена періодичність виходу журналу – один номер на квартал.

http://berdychiv.in.ua/