додому Бердичів 14 листопада в історії міста Бердичева

14 листопада в історії міста Бердичева

90
0

2009 р. — у Бердичеві в парафіян Української Православної церкви (Московський патріархат) відбулось освячення каплиці церкви ікони Матері Божої “Цілителька”, яка розмістилась в одному з приміщень Центральної міської лікарні. Зранку у Свято-Миколаївському соборі відправлено святкову Літургію та відбувся Хресний хід до Хреста, який встановлено на території Центральної міської лікарні на місці майбутнього будівництва тут нової церкви. Потім священики та віруючі зайшли до приміщення каплиці. Тут відбувся акт її освячення.

1926 р. — у будівлях кармелітського монастиря в Бердичеві пройшли урочистості з нагоди відкриття тут соціально-історичного музею. В цей день в прикрашеному гаслами і транспарантами музейному приміщенні на врочистих зборах музейної ради за участю представників партійних, профспілкових та державних установ і організацій виголошувались доповіді, зачитувались привітальні листи та телеграми від Української Академії Наук, музеїв Києва, Чернігова, Коростеня, Білої Церкви та ін. Від імені окружного виконкому новостворений музей було оголошено музеєм імені Фелікса Дзержинського. Першим директором та науковим керівником музею став Тодос Мовчанівський.

1905 р. — на засіданні Будівельного комітету по спорудженню нової Миколаївської церкви (нині Свято-Миколаївський собор) було обрано проект, підготовлений єпархіальним архітектором Євгеном Єрмаковим. Архітектору запропоновано “приспособить проект к месту постройки” і доручено “производить наблюдение за строительством”.

http://my.berdychiv.in.ua/