додому Бердичів 14 вересня в історії міста Бердичів

14 вересня в історії міста Бердичів

101
0

2008 р. — на площі біля міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника відбувся Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “V Меморіал заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського”, в якому змагалися чемпіони та призери Олімпійських Ігор, Чемпіонатів світу та Європи. Переможцем турніру серед жінок стала учасниця Олімпіади-2008 у Пекіні Віта Паламар (Україна, Запоріжжя), яка здолала планку на висоті 193 см. Серед чоловіків переможцем став Олександр Шустов (Росія, Москва) з результатом 225 см. Кращим серед спортсменів-бердичівлян став Юрій Крімаренко з результатом 215 см.

2004 р. — до Бердичева в рамках передвиборчої агітаційної кампанії прибув прем’єр-міністр України, кандидат у Президенти України, а нині екс-Президент втікач Віктор Янукович. Він відвідав машинобудівний завод “Прогрес”, після чого у міському Палаці культури імені О.А. Шабельника пройшла зустріч з жителями міста.

1996 р. — у Бердичеві відбувся торгово-промисловий ярмарок “Бердичівські торги”, приурочений до двох визначних подій – п’ятиріччя незалежності України та 120-й річниці створення Бердичівського шкіроб’єднання (колишнього шкірзаводу Карла Шленкера). У ярмарку, що проходив у парку шкіроб’єднання, взяли участь численні сільськогосподарські підприємства Бердичівського району, Житомирської та сусідніх – Вінницької, Хмельницької областей. Послугами чергового ярмарку “Бердичівські торги”, а започатковані вони були у 1991 році, скористались тисячі бердичівлян. Це була гарна нагода придбати потрібний товар за цінами значно нижчими, ніж на ринку.

1964 р. — у Москві після тривалої хвороби помер Василь Семенович Гроссман (1905-1964) – відомий радянський публіцист та письменник, який народився та тривалий час проживав у Бердичеві. У своєму оповіданні “В місті Бердичеві” (1934), у нарисі “Вбивство євреїв у Бердичеві” (1944), у романах “Степан Кольчугін” (ч. 1-4, 1937-1940) та “За правое дело” (1952) чимало сторінок присвячені Бердичеву, в якому пройшло його дитинство. Похований Василь Гроссман у Москві на Троєкурівському кладовищі біля Кунцева.

1951 р. — у селищі Гришківці Бердичівського району народився Фелікс Броніславович Пашківський (1951-2003) – освітянин, один з організаторів краєзнавчого руху на Бердичівщині. З 1981 року впродовж більш як двадцяти років він обіймав посаду директора міської загальноосвітньої школи №3. Фелікс Броніславович на початку 90-х років стає активним розбудовником польсько-українських зв’язків, членом головної ради Спілки поляків України. Також активно займається депутатською діяльністю – обирається депутатом Житомирської обласної Ради народних депутатів (1990-1994 рр.) та був депутатом трьох скликаннях Бердичівської міської Ради. Помер Фелікс Броніславович Пашківський 10 жовтня 2003 року, похований на алеї почесних поховань загальноміського кладовища по вулиці Войкова.

1948 р. — цього дня працівник-стахановець Бердичівського цегельного заводу майстер садіння товариш Мединський встановив новий всесоюзний рекорд – він посадив у піч 50 440 цеглин при нормі у 13 300 одиниць.

1899 р. — у Бердичеві відбулось освячення нової приватної жіночої прогімназії. На урочистостях з цієї нагоди був присутній член міської управи Броніслав Карлович Розвадовський, який зазначив: “На даний час в Бердичеві з 100-тисячним населенням – 10 тисяч дітей шкільного віку і лише 4 тисячі отримує освіту!”.

1815 р. — на прохання місцевого поліцмейстера Мандрикіна задля остаточного вирішення питання будівництва нової кам’яної Успенської церкви у Бердичів прибув губернатор Волині, дійсний статський радник Михайло Іванович Комбурлей. Він відвідав цвинтар Успенської церкви та особисто заборонив проводити роботи з її будівництва. Причому не зупинився і перед публічними погрозами і образами духовних осіб в присутності численного натовпу місцевих жителів. Його поведінка настільки перейшла межі дозволеного, що навіть колезький асесор Арсеній Ізюмов, що супроводжував губернатора, змушений був зробити зауваження і остудити не в міру розпаленого Михайла Комбурлея.

Головна