додому Бердичів 14 березня в історії міста Бердичева

14 березня в історії міста Бердичева

75
0

1850 – О 7-й годині ранку в римо-католицькому костелі святої Варвари видатний французький письменник Оноре де Бальзак (1799-1850) взяв шлюб із 46-річною Евеліною Ганською (1801-1882), поміщицею з села Верхівня (нині Ружинський район), яка походила з древнього войовничого польського роду, володіла великими статками та маєтком.

На вінчанні за свідків були присутні дочка Евеліни — Анна та київський губернський маршал дворянства Густав Олізар. Також був присутній чоловік Анни граф Жорж Мнішек. Вінчав пару Житомирський прелат Олицької колегіати Віктор Ожаровський, надісланий Луцько-Житомирським єпископом, та канонік Йосип Білобоцький. Книга із записом реєстрації шлюбу нині зберігається в Державному архіві Житомирської області.

1911 – Згідно з наказом царського прем’єр-міністра Петра Столипіна у Бердичеві, як і по всій країні, створюється земська управа, яка як орган місцевого врядування, окрім іншого, взяла на своє повне утримання дільничний ветеринарний персонал, його роз’їзди в межах повіту та лікування тварин, які перебували у власності населення.

http://berdychiv.in.ua/