додому Бердичів 13 червня в історії міста Бердичів

13 червня в історії міста Бердичів

61
0

2013 р. — у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію (Кляштор Босих Кармелітів, Соборна площа, 25) у рамках Європейських Днів Християнської спадщини “Ночі Храмів в Україні” відбулось відкриття “Мобільного музею Івана Павла ІІ”. Мобільний музей Йоана Павла ІІ – це проект Центру Йоана Павла ІІ “Не бійтеся!” в Кракові. Його мета – популяризація думок і навчання Святішого Отця. Він розміщений у 18-метровому автопоїзді заввишки 4 метри, а його вага становить 18 тонн. Ця експозиція робить доступними якнайбільшій кількості людей особисті пам’ятки Святішого Отця, а також мало відомі фотознімки і фільми про його життя. В експозиції зокрема є бревіарій (часослів), яким користувався Папа під час щоденної молитви, перо, вервиця, на якій молився, взуття, лижі, хрест нагрудний, сутана (ряса), головний убір Папи, також годинник з особистої літньої резиденції Папи в Кастель Гандольфо (Італія). До Бердичева музей побачили жителі Львова, Хмельницького та Вінниці, а після відвідин нашого міста Бердичева музей побачили жителі Житомира та Києва.

1793 р. — під час Онуфріївського ярмарку у Бердичеві пройшов з’їзд організаторів польського національного повстання, яке очолював військовий діяч Тадеуш Костюшко. На з’їзд, який тривав 11 днів, прибув полковник Дзялинський. Саме тут було узгоджено питання щодо початку повстання на Правобережній Україні, яка після другого поділу Польщі відійшла до Росії.

1745 р. — цього дня при кляшторі Босих Кармелітів засновано братство Святої Трійці. Всього при кляшторі діяли різні братства: Святої Трійці, Святого Скапулярію, Доброї Смерті, св. Яна Непомуцена, св. Тадея Апостола, св. Теклі.