додому Бердичів 13 січня в історії міста Бердичева

13 січня в історії міста Бердичева

77
0

1901 – Цього дня купецтво Бердичева оголосило, що зобов’язується щорічно вносити плату на утримання комерційного училища, рішення про відкриття якого нещодавно прийняла Бердичівська міська Управа.

Спорудження нової будівлі для навчального закладу завершили у 1908 році, того ж року училище розпочало діяльність. Курс навчання тривав 7 років, у кожному класі здобували освіту до 40 учнів. Водночас, окрім чоловічого, у цьому будинку відкрили жіноче середнє комерційне училище, а також вечірні торговельні курси.

Перший випуск комерційного училища припав на роки Першої світової війни. Нині у будівлі комерційного училища знаходиться Бердичівський педагогічний коледж.

1923 – У Бердичеві вперше відбувся “День суспільної звітності шкіл для батьків та громадськості”, де окрім директора школи перед громадою звітували педагогічні та учнівські колективи.

1928 – Бердичівський Окружний виконавчий комітет видав обов’язкову постанову за №3 “Про встановлення шляхів для перегону худоби”.

Цією постановою встановлювалися шляхи курсування транспорту. Водії транспорту, що перевозить тварин та тваринні продукти, обов’язково повинні були мати при собі посвідчення водія та довідки про ветеринарний огляд.

2004 – На базі бердичівської загальноосвітньої школи №5 I-III ст. створена циркова студія “Жанр”.

Студія “Жанр” особлива і вирізняється серед інших, оскільки в ній займаються діти з обмеженими фізичними можливостями. Вони отримали шанс разом із однолітками, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, освоїти циркове мистецтво. Одним з напрямків роботи студії є фізична та психологічна адаптація дітей, що мають різноманітні фізичні вади.

З часу створення студії її очолює колишній повітряний гімнаст Петро Миколайович Герасименко. Під керівництвом Петра Миколайовича діти проходять перший реабілітаційний етап, займаються на тренажерах та гімнастичному знарядді.

З часу свого створення студія “Жанр” ставала лауреатом та переможцем численних регіональних всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів. У 2007 році студія “Жанр” за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність отримала від Міністерства культури і туризму України високе звання “народний зразковий аматорський колектив”.

http://berdychiv.in.ua/