додому Бердичів 13 листопада в історії міста Бердичева

13 листопада в історії міста Бердичева

67
0

1941 – У приміщенні міського театру, що знаходиться по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська, 21), п’єсою Карпенка-Карого “Безталанна” вшанував своє відкриття новий Районовий Український театр.

Планується, що Районовий Український театр буде обслуговувати потреби сільського населення Бердичівського району в культурному житті. Колектив театру укомплектований належними кадрами, має цінні декорації та одяг.

Це вже другий художній колектив, який розпочав свою діяльність в окупованому німецькими військами Бердичеві. За декілька місяців до цього (23 серпня) у стінах міського театру запрацював міський український театр, трупа якого нараховувала 48 чоловік.

1983 – У Бердичеві відбувся перший концерт щойно створеного у місті хору ветеранів війни та праці. Цей день став офіційним днем народження хору, який існує вже більш як три десятиліття.

 

2012 – У Бердичеві по вулиці Піонтковського введено в експлуатацію нову радіотелевізійну передавальну станцію (РТПС) з телевежею висотою 140 метрів. Нова телевежа на цей час стала найвищою в Україні з побудованих за часи незалежності.

РТПС побудована на кошти Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) в рамках стратегії розвитку Концерну та програми будівництва на Україні цифрового телебачення. Кошторисна вартість будівництва становить більш як 5 млн. грн. Будівництво вежі розпочалось 15 листопада 2010 року, тривало майже два роки і здійснювалось за сучасними енерго- та матеріалозберігаючими технологіями.

Уведення в дію нової РТПС дало можливість практично в 2 рази збільшити зону покриття території Бердичівського району програмами телеканалів “Інтер”, “5 канал”, “НТН”, “ТЕТ”, ТРК “Україна” і Житомирської ОДТРК. Разом з тим, нова РТПС дозволяє розмістити радіомовні FМ-передавачі комерційних мовників та обладнання операторів мобільного зв’язку.

На момент введення у дію на новій вежі була розміщена антенно-фідерна система для наземного цифрового телевізійного мовлення, яка передбачає трансляцію 32-х телевізійних каналів у цифровому форматі DVB-Т2. Очікуваний радіус покриття території – 30 км, охоплення населення – більш як 120 тис. осіб.

2015 – У читальному залі міської бібліотеки відбулась презентація збірки віршів відомого на Бердичівщині журналіста та поета Леоніда Козінчука (1952-2013) під назвою “…І я проросту зеленлистом…”.

Те, про що мріяв сам Леонід Іванович за свого життя, збулося по його відходові у вічність… Цю роботу завершили його друзі та рідні, які вклали всю свою душу в те, щоб пам’ять про цю непересічну людину залишилась у тому числі і на сторінках поетичної збірки.

На презентації звучали слова захоплення, подяки, щирі розповіді про Козінчука Л.І. з уст місцевих журналістів, письменників та поетів – Валентини Медвєдєвої, Михайла Пасічника, Олени Лук’янюк, Анатолія Кондратюка, Олеся Коляди, Ольги Протасевич.