додому Бердичів 13 жовтня в історії міста Бердичева

13 жовтня в історії міста Бердичева

129
0

1990 р. — цього дня на сходах верхнього храму кляштору Босих Кармелітів вперше за декілька останніх десятиліть відбулась Свята Меса. Провів її перший у Бердичеві за повоєнні роки кармеліт, магістр і ліценціат богослов’я отець Серафим, співслужив йому серед інших отець Бернард Міцкевич. Хоча на цей час і кляштор Босих Кармелітів, і костьол Святої Варвари не належать римо-католицькій громаді міста, отці повідомили присутніх на Святій Месі про проведену ними роботу щодо передачі храмів громаді та пообіцяли, що віднині служби Божі проводитимуться на території кляштору щомісяця доти, доки храм не перейде у власність громади.

1953 р. — у селі Никонівка Бердичівського району народився Петро Васильович Білоус – український літературознавець, фольклорист, поет, доктор філологічних наук. Петро Білоус закінчив Житомирський педагогічний держуніверситет, захистив докторську дисертацію. На Україні він став найкомпетентнішим спеціалістом у галузі паломницької прози. Свою наукову діяльність Петро Білоус поєднує і з художньою творчістю. Він — автор поетичних збірок, редактор факультетського літературного часопису “Філео+Логос”, упорядник альманахів та збірок молодих літераторів. Інше захоплення Петра Білоуса — літературне краєзнавство, що виразилося у кількох десятках наукових статей, оглядів, надрукованих у збірниках, матеріалах науково-краєзнавчих конференцій, у пресі. З перших днів відродження Житомирського науково-краєзнавчого товариства він стає його активним членом. Серед здобутків — впорядковані збірники топонімічних легенд Житомирщини, дослідження і матеріали “Поліське весілля”, цикл статей про звичаї та обряди у нашому краї, про історичні та літературні постаті Полісся.

1813 р. — у Воронежі (за деякими даними – у Бердичеві) народився Віктор Іпатійович Аскоченський (1813-1879) — відомий російський журналіст та історик реакційного напряму, краєзнавець Волині. Віктор Аскоченський викладав у духовній семінарії в Києві, був гувернером племінника генерал-губернатора Д.Г. Бібікова — Дмитра Сипягіна, в майбутньому міністра внутрішніх справ Російської імперії. Після переїзду до Санкт-Петербургу Віктор Аскоченський видавав тижневик “Домашняя беседа” (1856-1877). Був знайомий з Тарасом Шевченком.