додому Бердичів 12 травня в історії міста Бердичів

12 травня в історії міста Бердичів

80
0

1990 р. — члени новоствореної міської організації Народного Руху України під керівництвом голови організації інженера-конструктора машинобудівного заводу “Прогрес” Павла Передрія впорядкували пам’ятний знак, що встановлений на місці прикордонного містечка часів Київської Русі, археологічної пам’ятки – Райковецького городища. Саме такою справою розпочати рухівці свою громадську діяльність на Бердичівщині.

1969 р. — машинобудівний завод “Прогрес” з дружнім візитом відвідала делегація Народної Республіки Болгарія. З цієї нагоди на території заводу відбувся багатолюдний мітинг. Після мітингу члени болгарської делегації ознайомились з продукцією заводу, виробництвом та побутом заводчан.

1955 р. — у Бердичеві народилася Валентина Бендерська – диригент, хормейстер, керівник зразкової хорової студії “Струмочок” Житомирського міського Центру творчості дітей та молоді.

1943 р. — на сторінках газети “Нова доба”, що виходить в Бердичеві в період окупації, надруковано відозву про обов’язкову працю української молоді 1923-1925 років народження. Цікавою є примітка в цій відозві: “Не для платні, не для заробітку працюють”. Отже, праця проголошувалася обов’язком, невиконання якого тягнуло за собою відповідні санкції влади, про що теж повідомляється на сторінках часопису.

1937 р. — в місцевому краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт бердичівських художників Радковського, Міхновського та Борухевича.

1806 р. — бачачи в особі отця благочинного Йосипа Зелінського твердого захисника “церковного достояния”, Матвій Радзивілл, власник Бердичева, звертається до новопризначеного єпископа Волинського і Житомирського Даниїла (Натток-Михайловського) з листом, в якому просить: “так как в собственном моем владении церковь Николаевская и Успенская по умертви бывшаго при оной настоятеля Дятиловича находится более уже 2-х лет без пастыря под наблюдением токмо одного отца благочиннаго, наместника Вашего Преосвященства Иосифа Зелинскаго, за нужное почел, яко владелец онаго местечка, просить особо для них наблюдателя”. Єпископ Даниїл не залишив це прохання без уваги і вже 21 травня для нагляду за Миколаївською та Успенською церквами і місцевим благочинним направляється “выпускник Волынской духовной семинарии, смотритель и учитель высших риторических классов, присутствующий священник Консистории иерей Марк Варжанский”.

За матеріалами