додому Бердичів 12 січня в історії міста Бердичева

12 січня в історії міста Бердичева

72
0

1935 – Цього дня вийшов перший номер газети під назвою “Машинобудівник” – органу парткомітету і завкому машинобудівного заводу “Прогрес”. До цього заводська газета мала назву “На штурм!” (1931).

Тираж становив 1000 екземплярів. Досить швидко навколо газети сформувалась група позаштатних кореспондентів, які на її сторінках друкували статті на виробничу тематику, розповіді про працівників заводу та їх виробничі досягнення.

1942 – В газеті “Нова доба” публікується заклик Гебітскомісара та Міської Управи Бердичева про збір теплого одягу для потреб фронту.

12 січня у приміщенні міського театру відбулися збори громадян міста по питанню допомоги теплим одягом та взуттям німецьким воїнам. На зборах були присутні більше тисячі бердичівлян. На сцені, прикрашеній німецькими та українськими прапорами, представники влади Родер, Сліпченко, Шмідт, Зелінський, Семенюк. Відкривши збори, голова Міського Управління пан Родер надав слово для доповіді Семенюку. У доповіді промовець зупинився на таких важливих питаннях, як збір теплого одягу в допомогу німецькій армії, про охорону міста від ворожих елементів, про участь населення у відбудові міста.

1951 – Бердичівський виконком прийняв постанову про відкриття на річці Гнилоп’ять міського льодового катка. Льодовий каток став популярним місцем зимового відпочинку жителів.

1979 – Цього дня підписано директиву Генерального Штабу Збройних Сил СРСР, згідно якої на військовому аеродромі біля села Радянське (нині Романівка) розпочалось формування частин авіагарнізону в складі 513-го окремого вертолітного полку та частин забезпечення.

Цей полк неодноразово брав участь у бойових діях у Демократичній Республіці Афганістан, згодом і в Республіці Афганістан. У 1986 році вертолітники військової частини 18365 брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Військова частина припинила своє існування у 2004 році, коли останній вертоліт вивезли з території аеродрому.

1989 – У Радянському Союзі відбувся перепис населення, який став останнім за часів радянської влади.

Перепис 1989 року – перший за післявоєнні роки, який одночасно з відомостями про населення дав відомості про його житлові умови: рік побудови будинку, кому належав будинок, тип житлового приміщення, розмір загальної і житлової площі.

Згідно цього перепису в Бердичеві на цей час проживало 91,6 тис. мешканців.

2006 – Рішенням виконкому Бердичівської міської Ради за презентацію міста Бердичева на міжнародному рівні, подальший розвиток авторитету і слави школи стрибунів Віталія Лонського звання “Почесний громадянин міста Бердичева” присвоєно Крімаренку Юрію Олександровичу – спортсмену, стрибуну у висоту, Чемпіону Світу 2005 року з легкої атлетики (Гельсінкі, Фінляндія).

Юрій Крімаренко народився у 1983 році в Бердичеві. З 1991 року займався стрибками у висоту в школі Віталія Лонського (перший тренер – Сергій Шеремет). У 2001 році Юрій Крімаренко виконав норматив майстра спорту – подолав планку на висоті 2,15 м під час міжнародного турніру на призи Віталія Лонського у рідному місті.

У серпні 2005 року Юрій Крімаренко став Чемпіоном світу в Гельсінкі (Фінляндія) з результатом 2,32 м. Він став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики, за це досягнення отримав нагороду – “Знак Пошани”.

http://berdychiv.in.ua/