додому Бердичів 11 січня в історії міста Бердичева

11 січня в історії міста Бердичева

110
0

1901 – Бердичівська Міська Управа направила Волинському генерал-губернатору Михайлу Івановичу Драгомирову копію постанови про відкриття у Бердичеві середнього учбового комерційного училища.

Через деякий час генерал-губернатор надав відповідний дозвіл на будівництво, яке завершилось у 1908 році.

Нині цей будинок займає Бердичівський педагогічний коледж.

1905 – Соціал-демократи Бердичева організували в місті демонстрацію протесту проти кривавої розправи, яка сталася 9 січня в Петербурзі. Майже 200 працівників підприємств Бердичева вийшли на вулиці з революційними піснями й гаслами “Геть самодержавство!”, “Геть російсько-японську війну!”, “8-годинний робочий день!”.

1944 – з Бердичівської залізничної станції вирушив перший після окупації міста російськими військами потяг до залізничної станції Козятин. Також відновила роботу артіль “Труд”, яка займалась виготовленням меблів.

1987 – У Бердичеві у своїй творчій майстерні, яка знаходилась у Будинку культури машинобудівного заводу “Прогрес”, помер Петро Мойсейович Криворуцький (1920-1987) – скульптор, член Спілки художників СРСР (1952).

Петро Криворуцький народився у Бердичеві, після отримання художньої освіти проживав у Ленінграді, працював у жанрах монументальної, станкової й камерної скульптури. Він створив понад 800 скульптур, з яких майже 70 композицій та скульптурних портретів експонуються у різних музеях країн колишнього Радянського Союзу, частина художнього надбання скульптора зберігається в Музеї історії міста Бердичева.

Похований Петро Криворуцький у Бердичеві на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька). У 1992 році рішенням міськвиконкому на могилі встановили бронзовий бюст з зображенням Петра Криворуцького (“Автопортрет”, 1963).

1991 – Виконком Бердичівської міської Ради народних депутатів прийняв рішення “Про передачу у власність Бердичівської громади Римо-католицької церкви приміщення колишнього костелу святої Варвари”.

Цим рішенням встановлено передати римо-католицькій громаді Бердичева приміщення колишнього костелу святої Варвари за умови будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу і перенесення туди дитячої спортивної школи.

Але ставши власником приміщення костелу юридично, релігійна громада ще тривалий час не могла увійти в приміщення – тут продовжувалось навчання дітей у спортивній школі. Лише наприкінці травня 1992 року, коли спортивна школа повністю звільнила будівлю, громада стала повноправним власником костелу Святої Варвари.

2002 – Громадськості Бердичівського району представлено нового голову районної державної адміністрації – Миколу Миколайовича Коваля, призначено на цю посаду Указом Президента України.

Микола Коваль став першим, так би мовити, етнічним уродженцем Бердичівського району, який заступив на цю адміністративну посаду, адже усі попередні десятиліття першими секретарями райкому партії та головами райдержадміністрації працювали люди, які не були уродженцями Бердичівщини

Головна