додому Бердичів 11 липня в історії міста Бердичів

11 липня в історії міста Бердичів

101
0

2004 р. — в актовому залі бердичівського педагогічного училища пройшов творчий вечір співака-аматора Володимира Павловича Юрачковського, організований з нагоди його 65-річчя. За фахом Володимир Юрачковський – лікар-кардіолог міської служби швидкої допомоги, депутат міської ради. Одночасно він відомий у Бердичеві виконавець народних та класичних пісень. Присутні на творчому вечорі глядачі і слухачі, прослухавши у виконанні Юрачковського різноманітні твори світової класики, українські народні пісні, отримали максимум естетичного задоволення, бо співав Володимир Павлович професійно, натхненно, вкладаючи в твори душу і високу майстерність.

1992 р. — у Бердичеві в багатоповерховому будинку, що зводиться по вулиці 9 Січня (нині вулиця В’ячеслава Чорновола), урочисто відкрито нове приміщення відділення спеціалізованого комерційного Ощадбанку України за номером 73. Урочисте відкриття розпочалось з освячення приміщення священиком Свято-Миколаївської церкви отцем Зіновієм, ключі від приміщення завідуючій бердичівським відділенням Ощадбанку Г.Л. Кондратюк у присутності голови Бердичівського міськвиконкому Олексія Хилюка передав начальник установи ЯЮ-309/70 А.М. Марковський (саме ця установа зводила багатоповерхівку для своїх співробітників).

1948 р. — у Бердичеві вийшов перший номер газети “Патриот Родины”. Засновником та видавцем газети став місцевий осередок ОСОАВІАХІМ (Товариство сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву, правонаступником якого став ДТСААФ – добровільне товариство сприяння армії, авіації і військово-морському флоту).

1939 р. — в селі Глухівці Комсомольського району Вінницької області в сім’ї вчителів народився Володимир Павлович Юрачковський – лікар-кардіолог, який більш як тридцять років проробив на бердичівській станції швидкої допомоги (нині Бердичівська станція Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф). У 1990 році Володимир Юрачковський обирається депутатом Бердичівської міської ради. Він очолює координаційну раду демократичних сил Бердичівщини, систематично виступає з гострими публікаціями в газеті “Радянський шлях” стосовно побудови Української держави, формування справді демократичного суспільства, впровадження української мови в установах та закладах, повернення віруючим культових споруд. Як майор запасу, бере активну участь у створенні міської організації Спілки офіцерів України. Саме Володимир Юрачковський, спільно зі своїми депутатами-однодумцями, стає одним з ініціаторів та безпосереднім учасником встановлення 17 жовтня 1991 року синьо-жовтого національного прапору над будівлею міськвиконкому.

1923 р. — в Бердичеві відкрито Дім підлітка – навчальний заклад, створений з метою допомоги вибувшим з дитячих установ підліткам, що пішли працювати на підприємства міста. Дім забезпечував учнів помешканням, постіллю на перший рік їхнього перебування на роботі. Тут перебувало 77 дітей: 33 хлопчика і 44 дівчини. Перші роки матеріальне становище Дому було вкрай поганим: в столовій стояв лише один стіл, за відсутності столів діти їли на піаніно та на підвіконні; на 77 душ припадало лише 18 мисок і 10 ложок. Інвентар поступово приходив у непридатність, підлітки за недостатністю забезпечення взуттям та одягом ходили босоніж та обідрані, а тому часто хворіли. Через декілька років заклад припинив своє існування.

За матеріалами