додому Бердичів 11 квітня в історії міста Бердичів

11 квітня в історії міста Бердичів

43
0

2009 р. — на гришковецьому спортивному майданчику пройшов обласний турнір з міні-футболу, присвячений 70-річчю утворення Бердичівського району. Позмагатися за головний приз турніру крім команди Бердичівського району виявили бажання також команди Андрушівського, Ружинського, Чуднівського та Любарського районів. Кольори Бердичівщини захищала команда “Буревісник” з селища Гришківці, кубок переможця турніру та золоті медалі здобули наші земляки.
2000 р. — цього дня Державна атестаційна комісія Міністерства освіти і науки України в цілому акредитувала Бердичівський політехнічний коледж за статусом вищого навчального закладу освіти І рівня акредитації з видачею відповідного сертифікату.
1983 р. — у Мінську помер Казимир Адамович Томашевський (1914-1983) – Герой Радянського Союзу (1945), командир мотострілецького батальйону 21-ї гвардійської механізованої бригади 8-го механізованого корпусу, що народився у Бердичеві в сім’ї робітника. Звання Героя капітан Казимир Томашевський отримав у відповідності до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 31 травня 1945 року за відвагу і мужність, проявлені в боях за Берлін. Загалом же за участь в боях на фронтах Великої Вітчизняної війни Казимир Адамович нагороджений орденом Леніна, трьома орденами Червоного Прапора, орденами Олександра Невського, Червоної Зірки, медалями. Після війни Казимир Адамович проживав у Мінську (Білорусія). По смерті похований у Мінську на Алеї Почесних поховань Північного кладовища.
1944 р. — комісія судово-медичних експертів під головуванням лікаря М.В. Фесюка провела ексгумацію тіл жертв німецьких окупантів в захороненнях, що розташовані на південний захід від Бердичева по обидва боки Райгородоцького шосе. Всього в 10 могилах членами комісії було виявлено 18640 трупів, переважно єврейської національності, яких було розстріляно 15-16 вересня 1941 року. У 1983 році на правому боці дороги, що веде з Бердичева на Райгородок у 10-ти метрах від дороги встановлено пам’ятний знак – триметрову вертикальну стелу. Напис на пам’ятному знаку: “В этих местах в сентябре 1941 г. гитлеровскими захватчиками зверски замучено и расстреляно 18640 мирных советских граждан. Вечная память жертвам фашизма”.
1927 р. — в Бердичеві у робітничій родині народився Віталій Олексійович Лонський (1927-2004) – заслужений тренер СРСР та України, Почесний громадянин міста Бердичева. Віталій Лонський за період своєї тренерської роботи підготував 18 майстрів спорту, виховав 4 майстри міжнародного класу. Кожен третій учень спортивної школи Віталія Лонського виконував нормативи майстра спорту. Його учні стали учасниками Олімпійських ігор у Токіо, Мехіко, Мюнхені, чемпіонатів Європи і їх переможцями. У 1963 році Віталію Лонському присвоєно звання “Заслужений тренер України”, у 1968 році він був удостоєний звання “Заслужений тренер СРСР”.