додому Бердичів 10 березня в історії Бердичева

10 березня в історії Бердичева

133
0

1963 р. — цього дня в Бердичеві організовано туристський клуб, що отримав назву “Ентузіаст”. Від заснування та впродовж наступних тринадцяти років роботою клубу на громадських засадах керуватиме Валентина Нечаєва. Спочатку клуб не мав свого постійного приміщення. Не вистачало і спорядження. Проте вже через чотири роки “Ентузіаст” увійшов до числа п’ятдесяти кращих туристських клубів Радянського Союзу. Туристи міста неодноразово перемагали на обласних змаганнях, були призерами республіканських змагань. Туристські стежки членів клубу “Ентузіаст” пролягли по Карпатах та Криму, Кавказу та Тянь-Шаню, Алтаю та Забайкаллю, Якутії та Приполярному Уралу, Таймиру та Карелії.

1939 р. — у селищі Гришківці Бердичівського району в селянській родині народився Володимир Олександрович Волощук (1939-1999) – громадсько-політичний діяч Бердичівщини. Впродовж 80-90-х років минулого століття Володимир Волощук обіймав посади першого секретаря Бердичівського міського комітету Компартії України, голови міської ради та виконавчого комітету, директора хлібозаводу. Неодноразово обирався депутатом Бердичівської міської ради. Володимир Олександрович трагічно загинув 17 лютого 1999 року – в розквіті сил. Похований у Бердичеві на алеї почесних поховань міського кладовища. За багаторічну сумлінну працю в органах влади міста та на партійних посадах, активну участь у громадсько-політичному житті Володимиру Олександровичу Волощуку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

1936 р. — бердичівляни мали можливість ознайомитись з високим виконавчим мистецтвом Ленінградського пересувного театру Руської опери (художній керівник Кононович А.В., директор опери Андрєєв Л.К.), гастролі якого розпочались цього дня. На сцені міського театру йшли опери “Борис Годунов”, “Демон”, “Аїда”, “Євгеній Онєгін” та інші.

http://my.berdychiv.in.ua/