додому Бердичів 10 червня в історії міста Бердичів

10 червня в історії міста Бердичів

62
0

2002 р. — на початку червня місяця в Бердичеві в іудейській релігійній общині запрацювала міква – басейн для ритуальних омовінь. Будівництво мікви було завершене ще восени, але з-за малої кількості дощів і враховуючи, що вода в мікві повинна бути джерельною або дощовою, басейн так і залишався без води до цього часу. Після сильних дощів, що випали на початку червня, міква наповнилась і стала придатною до використання. Цікаво, що за декілька днів до цього рабин Шмуель Плоткін і рабин Аріє Спектор провели біля могили рабина Леві-Іцхака Бердичівського спеціальну молитву про дощ.

1930 р. — у червні місяці в Бердичеві у відповідності до постанови Ради Народних Комiсарiв УРСР у будинку по вулиці К. Лібкнехта, 53/1, у якому до цього діяв педагогічний технікум, організовано Бердичівський Інститут соціального виховання в складі 4 факультетів: фізико-математичного, агро-бiологiчного, філологічного та історичного. Інститут у 1933 році був реорганізований у педагогічний, а в 1936 році – в учительський. Напередодні Вітчизняної війни в ньому навчалося 500 студентів на стаціонарному й 2700 – на заочному відділеннях. Нині це педагогічне училище І рівня акредитації.

1913 р. — у селі Халаїмгородок (нині село Городківка Андрушівського району) народився Іван Якович Стаднічук (1913-2000) – художник, член спілки художників Казахстану та СРСР. Іван Стаднічук навчався у школі №1 Бердичева, яку успішно закінчив. На початку 1930-х років, рятуючись від голоду, Іван Якович їде в Середню Азію, працює в Бухарі в театрі юного глядача. У 1940 році Іван Стаднічук закінчує Ташкентське художнє училище, у 1952 році – Ленінградську Академію мистецтв. З початку 1950-х років проживає та працює в Алмати (Казахстан). Мешкаючи у Казахстані Іван Якович ніколи не забував, що він українець. Саме тому багато його картин присвячені українській тематиці, зокрема Т.Г. Шевченку, М.В. Гоголю, рідній Житомирщині, батькам. Помер Іван Якович Стаднічук 26 лютого 2000 року. Похований в місті Алмати.